Ходорівський хокейний клуб «Авангард» («Цукровик»)


Так, у м. Ходорові в повоєнні роки діяла хокейна команда. Хокейну дружина м. Ходорова організував любитель ігрових видів спорту вчитель Лев Михайлович Кудлик, якому сьогодні вже 83 роки.

До складу команди «Цукровик» входили: В. Бурдяк, В. Михлик, Р. Савчин, Я. Чечіль, І. Дубаневич, Є. Сонсядик, І. Вовчак. Всі вони на цьому фото (зліва направо). Знімок зроблено в Дрогобичі в парку ім. Васильєва 1954 року. Тоді команда стала срібним призером на першості з хокею тодішньої Дрогобицької області.

Ходорівський хокейний клуб «Авангард» («Цукровик»)
Ходорівський хокейний клуб «Авангард» («Цукровик»)

Цю рідкісну й раритетну світлину віднайшов і опублікував ходорівчанин, фотохудожник Володимир Олеськів. У його колекції ще чимало раритетних і пам’ятних світлин м. Ходорова та його жителів.

Нам вдалося відшукати одного і, як виявилося, вже єдиного з гравців цієї команди ходорівчанина Івана Дубаневича. Саме добрій фізичній підготовці й любові до спорту п. Іван завдячує своєму здоров’ю на сьомому десятку.

З приємністю колишній хокеїст та футболіст згадує часи, коли спорт не був чимось дивовижним і рідкісним, швидше це була основна розвага й потреба.

– Навколо Ходорова багато водойм, як тільки взимку замерзало ми брали хто що мав і бігли на лід. Хокей грали навіть на дорозі. Ходорів у ті часи взагалі був спортивний. Ходорівчани були запеклими ворогами із Жидачевом, звісно, по футболу, – жартує Іван Дубаневич. – Тренувалася наша команда на ходорівському озері. До її складу входило 7 гравців. Найстаршим серед нас, якому вже тоді було під 40 років, був В. Бурдяк, який грав за воротаря. Якось у матчі з Львівською СК, намагаючись відбити шайбу головою, розсік собі брову, – згадує п. Іван.

Хокейна команда проіснувала років з п’ять. Первісна назва її була «Авангард», а потім, коли вже Ходорів належав до Львівської області, змінили на «Цукровик».

Ходорівчани проводили запеклі хокейні спаринги із командами Самбора, Дрогобича, Стрия, Миколаєва, Добротвора, Борислава, Львова.

Оксана ФРАНКІВ. http://newtime.lviv.ua/index.php/newtime-sport/785-hokej