У Новошинах відновлять криївку, в якій загинув Петро Федун – «Полтава»


Уже з 17 серпня, розпочали перші роботи на місці зруйнованої криївки. Про це повідомив голова міського осередку КУН, міський депутат Ходорова Володимир Мелех.

 У Новошинах відновлять криївку, в якій загинув Петро Федун – «Полтава»В Новошинському лісі у 1951 році загинув один з провідних ідеологів та публіцистів збройного підпілля, керівник Головного осередку пропаганди Проводу ОУН, заступник Голови Генерального Секретаріату УГВР, начальник політвиховного відділу Головного військового штабу УПА, редактор та автор багатьох підпільних публікацій «Петро Полтава», «Волянський», «П. Савчук», «Север». З ним впали також референт пропаганди Журавнівського надрайонного проводу ОУН Богдан Зобнів – «Миронич», провідник Букачівського районного проводу ОУН Михайло Сенюк – «Скритий» та бойовик «Миронича» Григорій Ярема – «Зенко».

Місце, де впали українські герої, вдалося встановити дослідникам. Тепер зруйновану криївку мають намір відновити й зробити її своєрідним музеєм, бо це фактично єдине місце, до якого можуть прийти рідні загиблих та вдячні нащадки, щоб віддати останню шану полеглим. Адже тіла повстанців було знищено, їх кинули до ями з негашеним вапном на території «об’єкту №39» УМДБ у Львівській області.

Також Володимир Мелех повідомив, що в середині вересня у Новошинах відбудеться молодіжний фестиваль, присвячений пам’яті «Петра Полтави».

НОВИЙ ЧАС, 19 серпня