Інформаційна війна триває / НАЦИЗМ В УКРАЇНІ

Posted on Лис 30 2014 - 2:16pm by Любомир Калинець

Саме під таким заголовком з’явилася невеличка замітка на шпальтах листопадового додатку (№26, сторінка 10) до щоденної безкоштовної газети «20 minutos» (20 хвилин), що видається в іспанській столиці Мадриді.

 Її «підкинула» мені 8 листопада під час концерту Київського Театру пісні «Пісень світ» в містечку Алькоркон біля Мадрида наша краянка з Ходорова Ярослава Крупнак (дівоче прізвище – Сенишин).

 Ходорів’янка Ярослава Крупнак на світлині – з фотоапаратом

Окрім того, що Яра принесла журнал спеціально для мене, хоч не знала достеменно чи буду присутнім, то ще й наказала обовязково відреагувати. Або бодай знайти тих, хто б це зумів зробити. Мені ж як причетному до цеху «акул пера» не залишалося нічого як пообіцяти виконати Ярине доручення.

Власне, цю неправдиву (і це ще мяко сказано) інформацію, надруковану в іспанському виданні, варто навести повністю.

bandera-2

«Святковий день. Український уряд оголоcив 14 жовтня національним святом. Цього дня в 1942 році український нацистський лідер Степан Бандера створив повстанську армію – дивізію українських вояків, які воювали на боці гітлерівських полчищ, що вторглися в СРСР. У післявоєнний період українські повстанці були звинувачені у вбивстві тисяч поляків і росіян».

Як бачите, паскудна брехлива тональність, якою наскрізь просякнуті російські імперські засоби масової інформації і тут, в Іспанії, знаходить своїх послідовників. І то не поодиноких. Жаль, звичайно, що журналісти «20-хвилинки» не спромоглися перепровірити факти чи розшукати наших земляків-заробітчан, щоб з їхньою допомогою більш прискіпливо, а головне, правдиво і незаангажовано поглянути на історію наших визвольних змагань.

З цього приводу, очевидно, своє вагоме слово варто сказати і Посольству України в Королівстві Іспанії, а також різноманітним українським асоціаціям і тому подібне. Хоча, дехто вже взявся за цю дуже непросту й вкрай важливу роботу: розвінчувати брехливі вигадки про Україну.

Зокрема, це постійно робить молодіжне об’єднання «Conucrania» («З Україною»). Чимало її членів, навчаючись в іспанських вишах, добре оволоділи іспанською мовою, що й дозволяє готувати кваліфіковані спростування на ті чи інші прояви ворожнечі проти нашої суверенної держави.

Хочете свіжесенький приклад? 14 листопада в ранковому випуску новин на 1-му телевізійному каналі іспанського телебачення озвучили інформацію про нещодавні події в Барселоні, коли було побито українців – учасників мирного мітингу. Саме позиція «Conucrania» сприяла появі на «Першому» виваженої, а найголовніше правдивої інформації.

Ось ще б нам навчитися не лише відповідати, а й попереджати подібні «трафунки».

Любомир КАЛИНЕЦЬ з Мадрида.