Роман Чорний – заступник директора Ходорівської загально-освітньої школи I-III ступеня №1

Роман Чорний – заступник директора Ходорівської загально-освітньої школи I-III ступеня №1

Роман ЧорнийЯк зазначає Р. Чорний у короткій автобіографічній довідці, «народився 1 лютого 1944 року в селі Кам’яне (колись Чартория) Жидачівського району в сім’ї свідомих українців-патріотів, які ревно сповідували християнську віру та звичаї, дотримувались обрядів батьків і дідів.

Мама – Чорна М.І. брала активну участь у сільському драматичному гуртку і свої ролі у пєсах памятала до старості. Батько – Чорний М.Т. був членом сільського осередку ОУН з 1932 року й активним просвітянином. Керував драматичним гуртком. Арештований польською дефензивою (таємною поліцією) у 1934 і 1938 роках. Отже моральні та християнські закони для себе я успадкував з батьківської хати».

Навчався у Піддністрянській середній школі, а потім у Львівському державному університеті імені І.Франка на філологічному факультеті (українське відділення). Вчителює з 1967 року. Працював у Вербицькій і Сугрівській восьмирічних школах. З 1972 року – заступник директора, а згодом і директор Дулібівської восьмирічки. З 1985 року – директор Отиневицької  СШ.

1993 року був делегатом І з’їзду вчителів України.

У 1997 році почав працювати завідувачем відділу освіти Жидачівської районної державної адміністрації.

2001-2004 роки – заступник голови Жидачівської РДА з гуманітарних питань.

Із 2004 року – заступник директора Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Завідує історико-краєзнавчою кімнатою-музеєм.

Бере активну участь у громадському житті міста. Дописує до часопису «Ходорівщина».

Автор збірки віршів «Свічадо душі», видрукуваної 2011 року в Дрогобицькому видавництві «Коло».  Написав кілька п’єс, які ще чекають виходу на широке коло глядачів.

Роман Чорний