У Львові “омолодили” одну з найпопулярніших українських опер

У Львові “омолодили” одну з найпопулярніших українських опер

ФАКТ…

У Львівському національному академічному театрі  опери та балету імені Соломії Крушельницької «вдихнули нове життя» в оперу «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка.

У театрі відбулася генеральна репетиція «омолодженої» опери на три дії за однойменною п’єсою Івана Котляревського , прем’єра – 26 і 27 березня, 10 і 22 квітня. Диригент-постановник – Ірина Стасишин, режисер-постановник – Роман Валько.
Одна з найпопулярніших українських опер не зникала із репертуару Львівської опери. «Кожні 10-15 років поновлюємо постановку опери “Наталка Полтавка”. Востаннє це робили у 1991 році, – розповідає  Надія Труш, завідувач літературної частини  театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької. – Незмінними протягом усього часу залишаються лише текст Котляревського і  музика Лисенка, а от декорації, костюми, інтерпретація твору кожного разу набувають нового звучання».

Надія Труш

З перших хвилин погляд глядача до сцени приковують розкішні декорації. Художник-постановник – народний художник України Михайло Риндзак поєднує безмежне розмаїття квітів і кольору.

Надія Труш наголошує, що повністю оновлено костюми. «Костюми – з Полтавщини. Виконала Христина Козак», – додає пані Труш.

У Львівській опері сподіваються зацікавити юного глядача оновленою оперою. «Потрібно відзначити акторський склад опери «Наталка Полтавка», адже головні партії виконують молоді і дуже талановиті актори – деяким нема й 30-ти років, – зазначає Надія Труш. – Такий хід дуже цінують молоді глядачі, особливо школярі».

Окрім того, в оновленій постановці скрупульозно аналізують характери персонажів. Нівелюючи «чорно-білий» підхід  до зображення персонажів, постать Возного подають у цікавій інтерпретації.

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ, 25 березня
…І КОМЕНТАР

Для нас, ходорівчан, дуже приємно, що Надія Труш є уродженкою нашого міста. Ще приємніше, коли отримуєш новину на кшталт тієї, з якою нам дуже кортить поділитися.

Справа в тому, що наприкінці березня Президент України Петро Порошенко відзначив державними нагородами львівських театралів. Серед них актори театру ім. Заньковецької, Лялькового театру, Опери та балету ім. Крушельницької. Зокрема звання «Заслужений артист України» Порошенко присвоїв одразу трьом акторам: Христині Гаврилюк (актриса Львівського академічного обласного театру ляльок), Тетяні Максимюк (артистка Першого українського театру для дітей та юнацтва) та Юрію Хвостенку (артистові драми Національного академічного українського драматичного театру імені М. Заньковецької).

«Заслужений діяч мистецтв України» – Орест Огородник, актор, режисер театру імені Марії Заньковецької.

«Заслуженим працівником культури України» стала керівник літературно-драматичної частини Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької Надія Труш.

Також президент призначив держнагороду «Заслужений художник України» Ярославу Даниліву – головному художникові комунального закладу Львівської облради «Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича».

Як зазначається в тексті указу, театрали відзначені за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і театрального мистецтва, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність.

Радіючи за високу оцінку роботи нашої землячки, від імені всіх читачів нашого сайту хочемо привітати Надію Михайлівну з високою нагородою і побажати подальших успіхів на творчій ниві. І, звісно ж, щоб не забувала рідне місто.  

Любомир КАЛИНЕЦЬ.