Підтоплення Ходорова. Наслідки злив

Підтоплення Ходорова. Наслідки злив

Через сильні зливи в Ходорові більше п’ятдесяти городів та подвір’їв опинились повністю затопленими. В Ходорівському Ставі вода перелилась через дамбу і вулицю Замкову (за Костьолом) повністю затопило. Рятувальникам довелось облаштувати переправу для місцевих мешканців.

Іван Слобода показує наслідки потопу, яке завдало шкоди господарці, будинку та навіть дружині.

«До літньої кухні я не дійду, сильна вода. Двадцять п’ять вуликів – всі погинули бджоли, то в середньому, якщо порахувати – 2 млн бджіл. Жінка раз подивилася, другий раз подивилася, третій раз не витримала, через вікно витягнув її і завіз в лікарню – інсульт отримала. Ось така історія», – розповідає Іван Слобода.

На вулиці Замковій така ситуація у кожному дворі. Під час сильних дощів цього тижня дамба місцевого ставка не витримала об’ємів води. Такого напливу люди не пам’ятають ще з 90-х років.

«Як вода прийшла, дамбу пробило на ставі, то вода вся ринула сюди з таким великим темпом, що за шість годин майже сюди до хати. Потім вона зійшла, а в четвер знов прийшла нова», – демонструє море під вікном Марія Федоришин.

Частина вулиці стала островом й зовсім відірвана від решти світу. Для захисту житлового сектору рятувальники виклали більше двохсот мішків із піском та роздали питну воду.

«Було прийняте рішення втановити лодочну переправу. За бажанням громадян ми здійснюємо переправу людей з одного боку вулиці на інший, і це робимо цілодобово. Вдень 44 людини переправили, і в нічний час ще 5», – каже начальник 46-го державного пожежно-рятувального поста Микола Коцюмбас.

У в’їзді до Ходорова, під мостом, теж утворилась справжня річка. Водна стихія була настільки сильна, що уникнути підтоплення було неможливо.

«Цієї катастрофи, що зараз в Ходорові, не можна було десь уникнути. То є просто природній фактор, що така інтенсивність опадів в нас випала», – каже міський голова Ходорова Олег Коцовський.

Люди також постять фотографії в соцмережі де з крану тече брудна вода. Якщо таке буде продовжуватися, то це може призвести до зараження води та інфекцій.

Брудна вода з кранів в Ходорові

Станом на п’ятницю рівень води почав спадати. Підтопленими у Ходорові залишаються півсотні присадибних ділянок, два житлових будих будинки та 10 домогосподарств.