ОТЕЦЬ ЯРОСЛАВ ЧУХНІЙ – ПАРОХ ХРАМУ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА У ЛЬВОВІ, МИТРОФОРНИЙ ПРОТОПРЕСВІТЕР

ОТЕЦЬ ЯРОСЛАВ ЧУХНІЙ – ПАРОХ ХРАМУ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА У ЛЬВОВІ, МИТРОФОРНИЙ ПРОТОПРЕСВІТЕР

о.ChuhnijНародився 1954 року в селі Лучани Жидачівського району, що на Львівщині. По закінченні середньої школи у місті Ходорові, завершив навчання у Львівському зооветеринарному інституті за кваліфікацією ветеринарний лікар.

Після одруження виявив бажання стати священнослужителем. У 1982 році вступив до Московської духовної семінарії. В цьому ж році отримав дияконські свячення з рук митрополита Львівського і Тернопільського Миколая (Юрика). Успішно завершивши навчання, 7 квітня 1985 року був рукоположений на священика. Душпастирював у селі Великосілки Кам’янко-Буського району та в храмі святих первоверховних Петра і Павла міста Львова.

29 жовтня 1989 року, будучи сотрудником храму Преображення ГНІХ, разом з паствою повернувся у лоно Греко-Католицької Церкви. Митрополитом Володимиром (Стернюком) прийнятий до Церкви, і призначений парохом з 1 листопада 1989 року.

З 1991 року, по поверненні до осідку Глави УГКЦ патріарха Мирослава–Івана Любачівського отримав підтвердження на уряд пароха і призначення на львівського протопресвітера. Ніс цей послух протягом десяти років.

З початку 1997 року по 2000 рік з благословення високопреосвященного владики Любомира (Гузара) сповняв обов’язки протосинкела Львівської архієпархії.

У 1999 році Главою Церкви піднесений до гідності митрофорного протопресвітера. Служить у парохії з 1989 року.

Виховав четверо дітей.