Хто є хто / МИРОСЛАВА ВЛАХ


Мирослава ВлахКандидат географічних наук, доцент кафедри економічної і соціальної географії Львівського національного університету імені Івана Франка, дійсний член Українського географічного товариства та член Наукового Товариства ім. Шевченка

Народилася 19 травня 1957 року в Ходорові.

Спершу навчалася у Ходорівській восьмирічній школі №3. Після закінчення у 1974 р. СШ №1 вступила на географічний факультет Львівського державного університету ім. І. Франка, який закінчила з відзнакою у 1979 р., отримавши кваліфікацію «Географ. Викладач».
З 1979 р. працює на кафедрі економічної і соціальної географії, до 1990 р. – на посаді старшого лаборанта, у 1990-1991 рр. – асистента, з 1991 р. – доцента кафедри. З 1991 по 2000 рр. – заступник декана географічного факультету, з 1991 р. – секретар вченої ради географічного факультету.

У 1982-1986 рр. навчалась у заочній аспірантурі Львівського державного університету (наукові керівники – проф. О. Ващенко, проф. О. Шаблій). Тема кандидатської дисертації «Проблеми вдосконалення виробничо-економічних зв’язків АПК Закарпатської області».
Опублікувала понад 90 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі «Словник-довідник з географії населення» (2004). Співавтор навчальних посібників «Соціально-економічна географія України», «Економічна і соціальна географія світу».
Забезпечує викладання таких курсів, як «Історія географії», «Історія української географії», «Агрогеографія з основами агробізнесу», «Основи агробізнесу», «Ринок землі і продовольства», «Суспільно-географічна термінологія». З перелічених дисциплін підготовлено навчальні програми та методичні рекомендації для проведення практичних та семінарських занять.

Науковий керівник курсових, дипломних, маґістерських робіт студентів географічного факультету та кандидатських дисертацій пошукувачів кафедри (М. Федорусь, М. Хороб). Працює над темою докторської дисертації: «Реґіональна агрогеографія: теоретико-методологічні, методичні та прикладні аспекти». Підготувала одного кандидата географічних наук (С. Пенюк).
Напрямки наукової діяльності: історія географічної науки, географічне українознавство, демогеографія, територіальне агропромислове комплексування, географічне словникарство.

ІНФОРМАЦІЯ СТАНОМ НА ПОЧАТОК 2013 р.