Андрій Луців – майстер спорту України

Posted on Гру 8 2013 - 9:55pm by Любомир Калинець

Андрій Луців

Народився в Ходорові 8 квітня 1974 року.
З раннього дитинства почав займатися футболом. Виступав за команди «Цукровик» Ходорів, «Карпати» Львів, «Буковина» Чернівці, «Енергетик» Бурштин.

Потім почав грати у міні-футбол, який ще називають футзалом. Грав за команду «Україна» Львів, яка потім змінила назву на «Енергія». Саме з цим колективом досяг найбільших успіхів. Став чемпіоном України в сезоні 2006-2007 років. Двічі був срібним призером у сезонах 2005-2006 і 2007-2008 років.

Про подальший щлях Андрія хочемо розповісти, подавши три публікації, повязані з ним.  Отож читайте.

 

Андрій Луців: “Повернення в “Енергію” – приємна несподіванка”

Львівська футзальна “Енергія” продовжує активно працювати на трансферному ринку. Про останній трансфер “енергетиків” футзальні вболівальники, мабуть, говоритимуть багато. До табору “зелено-білих” повернувся старожил команди Андрій Луців, який у минулому сезоні допомагав польському “Грембаху” втриматися у польській екстра-класі… 
– Андрію, вірили в те, що після розформування чемпіонського складу “Енергії” через неповний рік знову одягните “зелено-білу” футболку?
– Ні, в це не вірив і не сподівався. У Польщі мав хороші пропозиції, тому над поверненням в “Енергію” не думав. Можна сказати, що повернення до Львова – приємна несподіванка”. Загалом, радий, що повернувся до своєї команди.
– Як відомо, в “Енергії” ви будете граючим тренером. Раніше доводилося працювати у такому амплуа?
– Рано чи пізно доведеться зав’язати з футболом і задуматись над своїм майбутнім. Загалом, у майбутньому бачу себе в міні-футболі і хочу працювати у цьому напрямку. Хочу ділитися власним досвідом і навчати перспективних футболістів того, чого навчали мене. А у ролі граючого тренера мені довелося виступати у польському “Грембаху”. Там багато підказував партнерам по команді. Офіційно я не був граючим тренером, однак виконував його обов’язки. В “Енергії” попросили, аби допомагав Миколі Сичу, теперішньому наставнику команди. Можна сказати, що у новому сезоні амплуа «граючий тренер» буде офіційно дебютним для мене. Загалом, у майбутньому пов’язую себе з тренерською роботою, хоча розумію, що стати ним непросто.
– Частину минулого сезону ви грали у Польщі, де рівень чемпіонату поступається українському. Не відчували деградацію у професійному плані? 
– Відчував, що бракувало професійного ставлення до тренувань. Без цього, звичайно, ти стаєш грати гірше. Також відчув, що там грають слабше, аніж у нас. Зважаючи на це, ти також стаєш слабше грати.
– Андрію, що все-таки стало головною причиною вашого повернення до Львова? 
– Однією з причин було те, що моя сім’я живе у Львові. А з другої сторони “Енергія” – близька мені команда. Я б навіть назвав її командою свого життя.
СПОРТГАЛ (Спорт Галичини), червень 2009

 

АНДРІЙ ЛУЦІВ: «Дехто із гравців моєї команди уже не є слабшим, чим деякі виконавці з «Енергії»

 

Колишній гравець «Енергії» Андрій Луців зараз тренує команду «Енергія-Кардинал», що бореться за нагороди чемпіонату Львівщини. Про свою теперішню роботу наставник розповів в інтерв’ю клубній прес-службі.    

– Не так давно було прийнято рішення про об’єднання двох шкіл – «Енергії» та «Кардиналу», – каже Андрій Луців. – У нас є дві четвірки. Один квартет сформований зі старших хлопців – 1989-91 року народження. В цій четвірці, зокрема, грають брати Грицини із «Кардиналу». В іншому квартеті молоді хлопці. Хтось тільки школу закінчив, а хтось щойно поступив у вищий навчальний заклад. Хлопці ще по-чоловічому не зміцніли, а тому старші суперники їх штовхають, товчуть. Через молодість мої хлопці можуть програвати фізичні єдиноборства. Але технічно та інтелектуально, впевнений, обидві наші четвірки на хорошому рівні. Переконаний, в майбутньому, якщо вони не залишать міні-футбол, продовжать працювати над собою, дехто із моїх хлопців гратиме в Екстра-лізі.

– Андрію, яке ваше головне завдання у роботі із «Енергією-Кардиналом»?

– Я повинен навчити хлопців грати у розумний футбол. Не є прихильником біганини на майданчику. Спершу потрібно передати підопічним розуміння футзалу. Вони повинні на майданчику добиватися перемоги завдяки своєму інтелекту та техніці. Так, дехто із нашої команди поступається «фізично» старшим суперникам (не маю на увазі витривалість чи швидкість, а чоловічу боротьбу на паркеті). Але ці огріхи вони компенсують інтелектом. Повторюю, ці хлопці здатні заграти на найвищому рівні. Деякими моїми підопічними уже цікавлять команди Екстра-ліги. Дехто із гравців моєї команди уже не є слабшим, чим деякі виконавці із «Енергії».  Просто їм потрібно кілька місяців потренуватися із командою Екстра-ліги, тоді вони без проблем підсилять представника елітного дивізіону.

– Кого маєте на увазі?

– Рідних братів Грицини. Вони навчалися у школі «Карпат», в футзалі десь півтора роки. Тим не менш, обоє уже готові виступати у команді майстрів. А нашій молоді потрібно ще 1-2 роки, щоби окріпнути, набратися сил. Їм же зараз тільки по 16-17 років. Працюю із ними три місяці, уже за цей час вдалося їх навчити грати в зонний футзал, в який значно важче грати чим кожен з кожним. «Енергія» почала так грати ще коли Микола Анатолійович Сич був головним тренером. Дехто із тодішніх «енергетиків» за рік не зміг навчитися тому, що мої хлопці навчилися за 2-3 місяці.

– Зважаючи на ваші слова, таке враження, що результат для «Енергії-Кардинал» не є визначальним?

– Завжди наголошую своїм підопічним, що вони повинні бути переможцями в усьому. Коли зустрічаються із дівчиною, грають в шахи, роблять ставки в букмекерській конторі. Всюди вони повинні бути лідерами. Завжди потрібно прагнути тільки максимальних результатів. А просто бавитися в футзал, прийти – побігати… Такого мені не потрібно. Тому ми боремося тільки за перше місце. Якщо чесно, не стежу за статистикою, не запам’ятовую хто голи забиває. Мені важливіше запам’ятати того, хто віддав точну і грамотну передачу. Хочу, щоби мої хлопці грали в такий футзал, як свого часу я грав із Сергієм Піддубним, Андрієм Паршиковим, Валерієм Легчановим. Ми один-одного розуміли із півслова, навіть не потрібно було домовлятися. Хочу навчити цього і своїх хлопців.

– Як оціните рівень чемпіонату Львівщини?

– Рівень дуже виріс. Дуже багато гравців, які покинули команди із першої й, навіть, з вищої ліги та перейшли грати на першість Львівщини. Практично у кожній команді є 1-2 виконавці, які пройшли вищу чи першу лігу. Звісно, є слабкі суперники, але чимало і сильних. Останнім часом багато команд зникло, гравцям ж потрібно десь виступати, ось вони і на першості області грають.

ЕнергіяФутзалЛьвів, 19 грудня 2012

 

У Львівської «Енергії» знову новий тренер

Після розгромної поразки «Енергії» від івано-франківського «Урагану» у відставку було відправлено наставника львів’ян Миколу Сича. Новим тренером «енергетиків» став Олександр Косенко.

Причиною для зміни тренера у розпал сезону стала затяжна безпереможна серія «Енергії», яка налічує п’ять поєдинків. Разом із головним наставником команду залишив і його помічник Андрій Луців.

Призначення керманичем команди Олександра Косенко можна назвати несподіваним рішенням, адже досвіду роботи на такій посаді у нього немає. Допомагатиме йому гравець «Енергії» Максим Павленко.
Варто зазначити, що це вже друга тренерська заміна в команді протягом сезону, адже Микола Сич прийшов в «Енергію» лише наприкінці минулого року.

ZIK,12 квітня 2013 року