ФАКТ І КОМЕНТАР: КП «Ходорівське УКГ» планує провести коригування тарифів на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій


ФАКТ…

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ДО КОРИГУВАННЯ ТАРИФІВ НА УТРИМАННЯ БУДИНКІВ І СПОРУД ТА ПРИБУДИНКОВИХ ТЕРИТОРІЙ КП «Ходорівське УКГ»

На сьогодні у м. Ходорів на обслуговування будинків та прибудинкових територій  діють тарифи, які введено в дію з 12.03.2013 року відповідно до рішення виконкому  від  12.03.2013 року № 39.

Діючі тарифи, згідно проведених розрахунків, не покривають реальних фактичних витрат на здійснення підприємством основних видів діяльності та унеможливлюють виконання планових та профілактичних ремонтних робіт будинків, елементів зовнішнього упорядження, розташованих на прибудинкових територіях.
На невідповідність діючих тарифів до фактичних витрат вплинули такі фактори як:
– Ріст мінімальної зарплати (у 2013 році її розмір становив – 1147 грн., а станом на 01.04.2015 р -1218грн., що складає –  (106,2%).
– Ріст цін на електроенергію (у 2013році 1 кВт/год. складала –  0,304  грн., а у квітні  2015 року – 0,525,  що складає – (173%).
– Ріст паливно-мастильних матеріалів (вартість А-80 в 2013 році  складала – 10,39грн, а в  2015 році складає – 17,49грн, що складає  – (170%).
– Скоригований  тариф  на послугу з вивезення ТПВ.
Також  значно  збільшилися і ціни на  будівельні матеріали, необхідні для виконання ремонтних  робіт.

Всі ці фактори унеможливлюють забезпечити  вчасно  і  відповідної якості  надавати  послуги  з утримання  будинків  та прибудинкових  територій.

Крім того, відповідно до Порядку формування тарифів на послуги утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 01.06.2011 року №869  «Про забезпечення єдиного підходу на послуги до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», коригування  тарифів  повинно здійснюватись окремо за кожним будинком залежно від  зростання вартості запланованих кількісних показників, послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до цього порядку.

При коригуванні тарифу були переглянуті всього три його складові: ціна на паливно-мастильні матеріали, заробітна плата та вартість електроенергії.

У зв’язку з цим КП «Ходорівське УКГ» проведено коригування  планових витрат на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій з дотриманням вимог чинного законодавства.

САЙТ ХОДОРІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

http://www.hodoriv.org/announcement/92-2011-12-08-15-17-55/355-kp-lhodorivske-ukgr-planuje-provesty-koryguvannja-taryfiv-na-utrymannja-budynkiv-i-sporud-ta-prybudynkovyh-terytorij

…І КОМЕНТАР

Усе б нічого: тарифи повсюди зростають, а не лише в нашому містечку. Проте є одне «але»…

Хотілося б довідатися, чи хтось колись робив ревізію вартості послуг КП «Ходорівське УКГ». Мається на увазі аудит незалежний, так би мовити, з боку. До чого це веду? Не раз доводилося чути від багатьох мешканців міста, що тарифи в Ходорові не лише завищені, але й вищі ніж у багатьох населених пунктах. Люди ж не сидять на місці, тому мають можливість спостерігати та співставляти.

Зрештою, відомо також, що у багатьох містах і містечках, де проведено незалежну перевірку, знайдено факти зловживання цінами. Відповідно, зроблено їхнє перерахування в сторону зменшення.

Бажаєте свіженький фактик? Прошу дуже. Буквально на днях мер Києва Віталій Кличко оголосив про запрошення міжнародної фірми для аудиту вартості послуг, що надають мешканцям столиці всі структури житлово-комунального господарства.

А чи в нашому Ходорові є хтось, хто здатний ініціювати нехай не міжнародну, а проведену своїми силами подібну процедуру?..

Факти відслідковує і коментує Люба КУЛИНИЧ.