…Зимою 1937 року йшла наполеглива підготовка до відзначення 100-ої річниці «Русалки Дністрової».
Організаційний комітет, складений з представників Бібрського та Рогатинського повітів, звернувся до мене з проханням підготувати з Піддністрянським хором святкову концертну програму.
Я з великим задоволенням прийняв т аке почесне завдання і з запалом взявся за роботу. Було підготовлено ряд хорових творів на слова поета (мається на увазі Маркіян Шашкевич): «Підлисся» Людкевича, «Не згасайте, ясні зорі» Матюка, «Веснівка» Матюка, аранжировка на мішаний хор М.Колесси та концерт №11 Бортнянського.
Липневого дня 1937 року в Ходорівській новозбудованій церкві відбулася літургійна церемонія, присвячена поетові, на якій співав під дністрянський хор.
Після церковної служби святкова академія була перенесена на площу Народного Дому. З натхненною, змістовною промовою, присвяченою 100-ій річниці «Русалки Дністрової» виступив професор Гавриїл Костельник. Наш хор відкрив святковий концерт піснею С.Людкевича на слова Шашкевича «Підлисся».
Різноманітна і добре підготовлена концертна програма гаряче сприймалася багатотисячною публікою, що зїхалася з кількох повітів до Ходорова, який став у той час знаним центром музично-хорової культури. На свято прибули гості зі Львова, Кракова, Станіславова, Стрия, Золочева, Підлисся, були представники від університетів зі Львова і Кракова, від товариств «Просвіта», «Рідна школа» та інших громадських організацій. На святковій академії з читанням віршів поета виступив Геник-Березовський, відомий в Галичині оратор і майстер художнього слова.
З підлиської гори – батьківщини Шашкевича, по естафеті принесли в урні землю і біля церкви посадили в ній дуб, який став історичною пам’яткою…
Із «Спогагадів з мого диригентського життя» Степана ПРОКОП’ЯКА. Рукописний варіант – Львів, 1972 р.