Роман САЛЯК – начальник Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, полковник Збройних Сил України

Роман САЛЯК – начальник Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, полковник Збройних Сил України

Saliak R.Роман Семенович Саляк народився в Ходорові. Навчався в середній школі №1. Два роки працював на заводі. У 1966 році закінчив Київське танко-технічне училище. Після цього служив на Кавказі. В 1972 році закінчив інженерний факультет Академії бронетанкових військ у Москві. З 1981-го по 1990 роки – старший викладач військової кафедри Львівського сільськогосподарського інституту. З 1990 року по сьогодні – начльник Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Це – один із найвідоміших національних закладів нового типу. Він був створений Постановою Кабінету Міністрів України №490 від 19 серпня 1992 року на базі Львівської республіканської школи-інтернату з метою підготовки кандидатів для вступу до вищих військових навчальних закладів і надання допомоги сім’ям, що потребують соціального захисту і йому присвоєно ім’я імені Героїв Крут. Тут створено всі умови, щоб хлопці вийшли у життя підготовленими до вибору своєї подальшої діяльності.

Р.Саляк нагороджений багатьма медалями і почесними відзнаками. Обирався головою Львівської обласної організації Спілки офіцерів України. Член Львівської регіональної історико-просвітницької організації «Меморіал», член Ради Львівської обласної організації ветеранів ІІ Світової війни.