У музеї історії та мистецтва Жидачівщини відбулося урочисте відкриття двох виставкових експозиції: творів живопису уродженця м. Ходорова, художника Романа Яворського та мистецтва надглазурного розпису на фарфорі уродженки Жидачівщини Юлії Пельо та її сестри Ірини.
Майже сотня учасників мистецького заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять Бориса Возницького – визначного українця, Героя України Бориса Возницького, втіленням благородної справи якого стало створення музею історії та мистецтва Жидачівщини.
У виступах заступника генерального директора Львівської національної галереї мистецтв Володимира Пшика, наукового співробітника галереї Степана Ревуцького, міського голови м. Жидачева Володимира Левка, представниці галереї мистецтв Марії Сойко, керівника відділу культури і туризму Жидачівської РДА Зіновія Тимофтевича, Ігоря Костирка, Романа Баліцкого, Олега Канівця звучали щирі і теплі слова про Бориса Візницького – цю надзвичайно скромну й водночас діяльну людину, який так багато зробив для України й світової культури.
Як результат його невтомної праці, стало створення на Жидачівщині трьох філій національної галереї мистецтв: П’ятничанської вежі, музею гетьмана України Івана Виговського в с. Руда та музею історії та мистецтва Жидачівщини в райцентрі. А ще Борис Возницький посадив деревце – вічнозелений тис на Алеї Героїв в м. Жидачеві, яке сьогодні росте й міцніє поруч із калиною та деревцями на честь Героїв Небесної Сотні.
Керівник відділу культури і туризму РДА Зіновій Тимофтевич, вручаючи художникові Романові Яворському за невтомну мистецьку працю грамоту голови Жидачівської райдержадміністрації Олександра Пітули, зауважив, що художні полотна Романа Яворського вже були представлені в столиці нашої держави.
Юлія Пельо та її сестра Ірина представили в музеї свій талант надглазурного розпису на фарфорі. Учасники мистецького заходу були щиро здивовані майстерністю й вишуканістю цих робіт.
Нагадаємо, що в Жидачеві у приміщенні музею, площею майже 600 квадратних метрів, представлено археологічні знахідки, експозиції з історії розвитку району, картини митців, скульптурні композиції, виставкові експозиції талановитих представників Жидачівщини.