Рідні терени / ЗАГІРОЧКО ОТРИМАЛО ГЕРБ, ПРАПОР І ГІМН


герб села ЗагірочкоНаші ходорівські сусіди, село Загірочко офіційно зареєструвало герб, прапор і гімн, які були представлені та освячені священиками під час свята з відзначення 523-ї річниці села.

На гербі, ескізи якого змінювали кілька разів, зображені сонце, гори та дубові листки, він цілком відповідає вимогам геральдики.

Гімн села називається «Ой Загірочко», в ньому містяться рядки:

Село моє – краплиночка на карті,
У світі не відоме, та дарма.
Що ж ми без нього були б варті
Усі разом і кожен зокрема…

Подивитися відео з виконанням гімну можна тут

Має тепер село і свій день народження – це кожна третя неділя серпня.

Ініціатором створення власних символів став очільник села Андрій Хомут. Кілька років тому йому до рук потрапив довідник населених пунктів регіону. Про його рідне село інформації було зовсім мало, навіть не було вказано дати заснування. Відтак чоловік вирішив самотужки популяризувати рідний край.

Нагадаємо. В Загірочку споруджено пам’ятник Степану Бандері. Саме в Загірочку у важкі роки національно-визвольної боротьби на певний період родина Степана Бандери отримала прихисток, перебуваючи у його побратимів по національній справі, серед яких і отець Богдан Нуд, який помер 14 лютого 2012 року на 102 році життя у Львові.

Він був духовним наставником жителів Загірочка із 1937 ро 1999 рік (62 роки), за що отримав титул почесного Пароха с. Загірочка і до останніх своїх днів не поривав зв’язку із близькими і дорогими йому краянами.

За матеріалами Експресу та TVi