Ходорівці голосували і в Мадриді

Posted on Жов 31 2014 - 12:45pm by Любомир Калинець

А хто б у цьому міг сумніватися? Ми, так як і всі свідомі громадяни нашої країни, в неділю, 26 жовтня, віддали свої голоси за кращих, хто, на нашу думку, міг би представляти наші інтереси в найвищому державному законодавчому органі. І це не біда, що ми перебуваємо далеченько від рідних сторін.

На жаль, мушу констатувати той факт, що цього разу в порівнянні з попередніми виборами президента на виборчу дільницю закордонного округу, розміщену в приміщенні Посольства України в Іспанії, завітало набагато менше виборців. Далося, мабуть, взнаки розчарування багатьох наших співвітчизників як важкою ситуацією в країні, так і роз’єднаністю демократичних сил, їхньою не надто переконливою передвиборчою платформою. Одначе смію водночас твердити, що ходорів’ян до категорії розчарованих не варто відносити. Про це засвідчив їхній прихід на дільницю.

На жаль, в силу різних об’єктивних причин, «окові» мого доброго приятеля-фотоапарата не вдалося зафіксувати усіх «наших», хто голосував у той самий час, що і я. Зокрема, матір і сина Мирославу й Андрія Голубовичів, подружню пару Галину та Віктора Курків, Галину Борецьку та Володимира Бавзу.

Проте не прогавив тих, кого хоч і не можна вважати «істинними» ходорівцями, але котрі, безперечно, мають пряме відношення до нашого містечка. Веду мову про маму та доньку уродженки Ходорова Оксани Горін (дівоче прізвище Чмир), яка ще донедавна була директором культурно-освітнього центру «Дивосвіт», що в околиці іспанської столиці Алькорконі. Пані Марія, яка, власне, народила доньку в ходорівській лікарні, та її внучка, що була того дня членом дільничної виборчої комісії (ім’я та по-батькові за дивним збігом обставин таке ж, як і в її мами – Оксана Богданівна), добре знають наше містечко, оскільки, хоч і вряди-годи, але бувають тут. На Зарудці мешкає з родиною рідний брат їхнього чоловіка та дідуся Ярослав Чмир. Між іншим, і мені добре відомий, адже доводиться батьком колишньої моєї однокласниці по дев’ятому та десятому класах Ходорівської СШ №1 Наталі Чмир. Вона, на скільки мені відомо, працює нині лікарем у місті Дубно Рівненської області.

Goriny

Та все ж одного корінного ходорівця мій фотоапарат таки «спіймав». І це не хто інший, як … ваш, даруйте за нескромність, «покірний слуга», що інколи щось та й «нашкрябає» про Ходорів і ходорів’ян.  А зараз «ахтунг», себто увага! Вам, шановне панство, треба трішки напружити зір, щоб розпізнати мене поміж численних виборців, що вистоюють у черзі до українського посольства, де голосували українські заробітчани.

Lyubomyr

Для тих наших читачів, хто зацікавиться, як все ж таки проголосували українці в Мадриді, то повідомлю остаточні результати. З-поміж 2236 виборців голоси розподілилися таким чином: «Народний Фронт» – 814 голосів; об’єднання «Самопоміч» – 482 голоси; «Блок Петра Порошенка» – 382 голоси; Всеукраїнське об’єднання «Свобода» – 199 голосів; «Правий сектор» -155 голосів; «Громадянська позиція» – 66 голосів; Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 54 голоси; Радикальна партія Ляшка – 53 голоси.

«Опозиційний блок», «Сильна Україна» та об’єднання «Заступ» отримали по три голоси. По два – Комуністична партія, Інтернет партія, партія «Сила людей». По одному голосу – Конгрес українських націоналістів, «Солідарність жінок України», партія 5.10, «Єдина Україна».

Любомир КАЛИНЕЦЬ.