Сокольня в Ходорові 1912


В 1912 році наш ходорівський клуб (Будинок Культури) мав на вході сокола і називався Сокольнею (представництвом товариства Сокіл вочевидь). Ми тут прогнали цю знимку через алгоритми і спробували розфарбувати трохи.

Sokolnia w Chodorowie. Сокольня в Ходорові зараз тутт Будинок Культури
Sokolnia w Chodorowie. Сокольня в Ходорові зараз тутт Будинок Культури


А які ваші улюблені фото Ходорова?

Сокольня в Ходорові. Розфарбована версія
Сокольня в Ходорові. Розфарбована версія
Будинок Сокола в Ходорові 1912 рік. Тепер це палац культури (клуб)
Нова Сокольня в Ходорові. Архітектор Карел Боублік

Трохи пошукавши, ми дізналися, що автором будинку Сокола в Ходорові (Сокольні) є чеський архітектор Кароль Боублік (Якщо знаєте чеську, то в статті Життя Архітектора на сайті Чеський Львів можна прочитати детальніше про нього), Котрий свого часу працював в Івана Левинського, будував павільйони на Крайову виставку у парку Кілінського (тепер Стрийський парк). Збудував тріумфальну арку до приїзду імператора Франца Йосипа до Львова, кілька десятків будинків по Львову, пасаж Гартенбергів в Станіславові (теперішньому Івано-Франківську).

Похований архітектор на Личаківському цвинтарі, проте його пам’ятник не зберігся до нашого часу, так само зараз не знаходяться і фотографії самого Карела Боубліка. Єдиною пам’яткою по ньому залишилися його будинки. Хочеться, щоб в Ходорові берегли його спадок, адже через рік будинку Палацу Культури чи то пак Сокольні виповниться 110 років від будівництва.

Нижче можна переглянути інтерактивну карту з архітектурною спадщиною та адресами проживання Карла Боубліка