Інформаційна панорама під кутом зору ЗМІ


НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ ЖИДАЧІВСЬКОЇ РДА РОЗГЛЯНУЛИ ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

25 квітня під головуванням голови Жидачівської райдержадміністрації Сергія Коваля відбулося засідання Колегії РДА з розгляду питань зміцнення фінансово-економічної дисципліни у місцевих радах, щодо стану розрахунків платників з Пенсійним фондом та збільшення його доходів за рахунок легалізації заробітної плати, про підготовку до літньої оздоровчої кампанії 2013 року та ін. Вже протягом п’яти років, щорічно, на засіданнях Колегії РДА, в порядку контролю за реалізацією відповідних заходів, на виконання рішень облдержадміністрації та обласної ради, розглядаються питання стану функціонування української мови як державної на території району. У грудні 2012 року дане питання стало предметом розгляду на сесії районної ради. З відповідною інформацією з даного питання на засіданні витупили: начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Олексій Хемій та заступник керівника відділу освіти РДА Михайло Чмелик. Підсумовуючи розгляд цього важливого питання голова РДА Сергій Коваль зазначив, що загалом, завдяки постійній увазі до цих питань, район має певні здобутки, зокрема, вже тринадцять років поспіль представники Жидачівщини стають переможцями престижного Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика та мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка, днями представниця учнівської молоді Жидачівщини стала призером Всеукраїнської олімпіади з української мови. У листопаді 2012 року з ініціативи керівництва РДА, вперше понад 100 державних службовців району взяли участь у написанні загальноукраїнського радіодиктанту з української мови, протягом 2012 року проводилась просвітницька робота в рамках відзначення Року УПА, Року Ярослава Стецька та інших визначних діячів національно-духовного відродження України, понад 40 шкіл району отримали багатотомне видання «Літопис УПА», видано нову чудову книгу «Повстанськими стежками Жидачівщини». Громадськість району, учнівська молодь у 2012 році та з початку 2013 року мала можливість зустрітися із відомими письменниками, мовознавцями: Михайлом Слабошпицькими, Андрієм Курковим, Василем Шклярем, Іриною Фаріон, Михайлом Шалатою, Ігорем Калинцем та ін. На районному радіомовленні вже кілька років виходить тематична радіопрограма «Мова Калинова», діє рубрика «Антисуржик». Було визначено основні напрямки вдосконалення цієї роботи, зокрема, щодо продовження проведення курсів з культури мовлення для державних службовців, активізації просвітницької роботи в рамках відзначення 200-річчя Т. Шевченка. Учасники засідання підтримали ініціативу щодо важливості організації протягом 2013 року поїздок представників громадськості та молоді району до могили Т. Шевченка у Каневі.

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ЖИДАЧІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ, 26 квітня

МАМА, ТАТО, Я – ХОРОША СІМ’Я

У хороших сім’ях поганих дітей не буває, запорукою чому у великій мірі є спорт. Перефразовуючи основоположника сучасного олімпійського руху П’єра де Кубертена, можна сказати: «О, спорт! Ти – сім’я!» Свідченням цього стало свято «Тато, мама і я – спортивна сім’я», яке відбулося 1 березня у ДНЗ «Вишеньки».

Вихованці дитсадка та їх мами, розділившись на дві команди – «Барвінок»(капітан І.В. Левенець), «Дзвіночок» (капітан – О.І. Казимирів), стати учасниками веселих змагань «Газетний турнір», основним інвентарем у якому були старі газети. Щоб перемогти, їм довелося проявити неабияку кмітливість.

Єдиний дух, спільна мета, гордість за рідну людину ні на мить не полишали серця присутніх. За такої палкої підтримки командам було під силу виконати найнесподіваніше завдання. Хоч, на перший погляд, етапи змагань («Розминка», Доставка преси», «Переправа», «Пошта», «Газетний м’яч», «Газетний дощ», «Ерудит») здавалися досить елементарними, проте аби їх пройти, не тільки дітям, а й їх мамам довелося добряче попотіти й самим на годину стати дітьми.

Не сумно було й глядачам, які закликами й оплесками підбадьорювали спортсменів. Сценарій був різноманітним та напрочуд цікавим. Значна заслуга у цьому завідувача дитсадка, вихователів та музичного керівника. Н.Т. Лябига та Р.Р. Максимців не лише продумали і підготували конкурси спортивного свята, а й допомагали у його проведенні.

За тим, як команди проходили випробування, слідкувало поважне об’єктивне журі у складі завідувача Н.В. Сомик, методиста С.П. Гаврон, членів батьківського комітету – О.В. Нестерович, Н.Я. Деркач, М.Є. Онім. Після підрахунків балів, які набрали команди, з’ясувалось, що хороша фізична форма та кмітливість допомогли обом командам набрати однакову кількість очок.

Немає нічого красивішого і міцнішого як справжня сім’я, члени якої люблять один одного і поважають. Цей захід показав не лише фізичну підготовку й загартованість, а й увагу, турботу, як і повинно бути у справжній міцній родині. Переможених не було. Головне – це участь та гарний настрій, який був присутній під час змагань.

Марія КРАЇВСЬКА.

ХОДОРІВЩИНА, 28 березня

У СВІТІ СПОРТУ. ШАХИ

Зал Будинку культури «Папірник» 17 березня був переповнений. Центр дитячої творчості міста Жидачева звітував про свою роботу. Свої досягнення представляли понад 500 гуртківців позашкільної навчальної установи.

Свято розпочалось із демонстрації фільму про діяльність Жидачівського Центру творчості. У фойє будинку культури працювала виставка робіт гуртківців. Ці заходи відбувалися, починаючи з п»ятнадцятої години.

Зранку проводились цікаві шахові змагання «Весняний пролісок» за участю дітей Центрів творчості міст Ходорова та Жидачева, Гніздичівського та Ходорівського відділень Ходорівської ДЮСШ. Змагання проходили у десяти окремих турнірах різних вікових груп. Переможцями турнірів стали: М.Мисак, Р.Ілюк , Б.Терлак, В.Блюсович – усі з Ходорова, М.Бушев, Р.Дахній, А.Микитин з Жидачева, І.Бублик, В.Павловський, Р.Тиндик з Гніздичева.

Другими у турнірах були: М.Морохівська, М.Гринишин, В.Герасимчук з Ходорова, М.Кислов, Б.Дробик, П.Чорній, І.Кізима з Жидачева, М.Шевчук, О.Пущак, В.Сидор з Гніздичева. Треті місця завоювали: О.Тітик, М.Морохівський, М.Герасимчук з Ходорова, О.Давидчак, В.Сидор, В.Добровольський з Жидачева, А.Швед, І.Пиріг, М.Костюк, О.Павловський з Гніздичева.

Міський голова Жидачева В.Левко вручив переможцям та призерам змагань грамоти міської ради та медалі. Ходорівчани Б.Сава, С.Іванців, В.Закорчемний отримали грамоти за змістовну гру.

Участь нашої команди у цих змаганнях відбулась за сприяння міського голови О.Коцовського та голови асоціації підприємців П.Паната.

Олег ГУЛЕЙ.

ХОДОРІВЩИНА, 28 березня

 

ОСББ «НАШ ДІМ-36»

Обшарпані стіни, поштові скриньки без дверцят, брудні сходи, сміття, бездомні коти і собаки – така неприваблива картина відкривається мешканцям не одного комунального будинку. Проте учасники ОСББ (об‘єднань cпіввласників багатоквартирних будинків) переконують, що всіх цих незручностей можна позбутися, створивши ОСББ у власному будинку.

Згідно із Законом України «Про об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків», ОСББ — юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання та використання неподільного та загального майна. Основними перевагами ОСББ є те, що його члени можуть самостійно складати кошторис на утримання будинку і обирати працівників, які будуть обслуговувати будинок. При цьому середня плата на утримання будинку не повинна перевищувати середній тариф по місту. ОСББ має можливість отримати у власність або довгострокове користування прибудинкову територію, може здавати в оренду допоміжні приміщення та отримувати за це кошти і спрямовувати їх на покращання технічного стану будинку. Приватизація нежитлових приміщень можлива лише за погодженням із правлінням ОСББ.

Вищим керівним органом ОСББ є загальні збори. На загальних зборах члени об’єднання вирішують питання про затвердження річного звіту та плану господарської діяльності на наступний рік, внесення змін до статуту, вибори правління і ревізійної комісії, використання допоміжних приміщень будинку. Основним документом, який закладає правову базу для побудови взаємин між окремими власниками житлових та нежитлових приміщень у будинку, де створено об’єднання, є статут.

У 2010 році у Ходорові створили ОСББ. Першим кроком до його створення було формування у жовтні 2010 року ініціативної групи. Її учасники організували і провели у листопаді 2010 р. установчі збори, на яких обирали голову ОСББ – О.В. Бирича, і бухгалтера – Б.Г. Юревич (які працюють на громадських засадах – безоплатно), ревізійну комісію й правління, так званий виконавчий комітет (по два-три квартиронаймачі з кожного під»’зду), для вирішення поточних питань. Протягом грудня проводилась підготовка до реєстрації. Для цього необхідно було пройти через чималу низку інстанцій. 20.12.2010 р. було отримано свідоцтво про реєстрацію. «Щоправда, подавали на реєстрацію назву ОСББ-Наш дім, але оскільки об’єднання співвласників з такою назвою у Львівській області вже існувало, ми назвалися ОСББ «Наш дім-36», де 36 – кількість квартир у будинку», – розповідає О. Бирич. – 26.12.2010 року виготовили печатку і штамп, 30.12.2012р. зареєструвалися у районному відділі статистики, податковій інспекції, пенсійному та фонді соціального страхування. 01.01.2011 розпочали свою діяльність. Рішенням загальних зборів квартплату залишили на рівні 2010 року».

«Наш дім здано в експлуатацію у 1992 році і до 2000 року він перебував на балансі комбінату «Троянда». З 2000 р. його передали на баланс КП «Ходорівське УКГ». За 10 років нічого конкретно комунальниками зроблено не було. За цей час один раз побілили під»їзди і систематично вивозили сміття. У будинку із 36 квартир 25 займали працівники комбінату «Троянда» . Вони стали основою ініціативної групи створення ОСББ», – розповіла бухгалтер ОСББ Б.Г. Юревич. Однією з помилок, як виявилось згодом, було прийняття будинку без проведення капітального ремонту покрівлі. Акт прийому передачі будинку складався у січні 2011 р. Із настанням відлиги, у квітні, посипались заяви від власників квартир № 13, 14, 15, 24 п’ятого поверху про необхідність проведення ремонту покрівлі будинку. До речі, у попередні роки вони неодноразово звертались у КП «Ходорівське УКГ», однак проблема у повному обсязі вирішена не була.

Голова ОСББ «Наш дім-36» О. Бирич вважає, що перебування багатоквартирного будинку в Об‘єднанні співвласників є однозначно вигіднішим, ніж на балансі комунального підприємства. Однією із найбільших переваг називає те, що коштами, спрямованими на утримання будинку, керують його мешканці. Їм не байдуже, у якому будинку жити і куди витрачають їхні ж кошти. Вони самостійно вирішують пріоритетні напрями використання коштів і коригують їх відповідно до своїх потреб. У жовтні 2012 р. підрядною організацією було проведено капітальний ремонт покрівлі даху (єврорубероїдом у два шари) першого під’їзду, на що було використано кошти у сумі 25600 грн., з яких 10000 грн. – допомога депутата Львівської обласної ради А. Кота, решта – дольова участь всіх мешканців будинку.

За кошти від квартплати з часу заснування ОСББ було виготовлено проектно-кошторисну документацію на заміну лічильника обліку використання електроенергії для освітлення місць загального користування (сходові клітки, підвали) згідно із приписом Жидачвського РЕМ, замінили всі лампи на лампи «економ класу» на сходових площадках і Е7-9W, встановили у кожному під’їзді датчики автоматичного включення і виключення освітлення «День-ніч». Біля кожного під’їзду встановлено металеві решітки для очищення взуття і металеві контейнери для збирання сміття, виготовлено дитячу гойдалку, облаштовано підвальне приміщення для проведення зборів, проводиться облаштування двох стоянок для автотранспорту. На двох поверхах кожного під’їзду сходові площадки викладено керамічною облицювальною плиткою. Мешканці самостійно ремонтують та фарбують прибудинкові лавки. Усвідомлюючи, що у ремонтні роботи вкладено їхні кошти, члени об’єднання намагаються підтримувати порядок у будинку. Під‘їзди – дуже охайні і чисті, прикрашені картинами і вазонами.

Утримання прибудинкової території ОСББ «Наш дім-36» здійснює власними силами: 2-3 рази в рік проводяться толоки із залученням всіх мешканців будинку, під час яких впорядкували газони, посадили горіхову і соснову алеї, декоративні кущі навколо будинку. Хто з мешканців з тієї чи іншої причини не може вийти на толоку, того зобов’язують виконати певний обсяг робіт або сплатити 50 грн, що офіційно вписуються у квитанцію про нарахування квартплати, де вказується, що ці кошти підуть на благоустрій.

Мешканці будинку №16 на вулиці 16 Липня навчились по-європейськи поводитись із сміттям. Вони проводять часткове його сортування: пластикові пляшки, склотару, металічні банки й кришки, відпрацьовані батарейки сортують в окремі контейнери, які згідно з укладеними угодами здають у пункти прийому втор ресурсів.

У планах ОСББ «Наш дім-36» на 2013 рік завершити ремонт покрівлі будинку,облицювати всі сходові майданчики керамічною плиткою, провести ремонт у всіх під»їздах, після чого буде оголошений конкурс на кращий під’їзд. За наявності коштів планують ремонт під’їздної автодороги до будинку, у перспективі – заміна всіх внутрішньобудинкових мереж, утеплення фасаду.

«Хоч створення ОСББ – справа непроста, зате вигідна», – переконані мешканці будинку №16 на вулиці 16 Липня . Практика показує, що об’єднання співвласників – чи не єдиний спосіб для власників житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку спільно володіти, користуватися, здійснювати управління будинком, а також утримувати свою власність у доброму стані.

Марія КРАЇВСЬКА.

ХОДОРІВЩИНА, 28 лютого

 

ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ

Кожен з нас прагне жити у чистому і гарному місті, де можна прекрасно провести вільний час, приємно відпочити, спокійно прогулятися. Екологічна проблема стала глобальною у світі і має певні прояви у нашому місті.

Ходорів – наш спільний дім. Тут ми живемо, працюємо і навчаємося, тут живуть наші близькі та знайомі. Його вулицями ми ходимо щодня. Залишене на проїжджій частині сміття за декілька хвилин буде розтягнуте собаками й птахами, як мінімум, по території всього кварталу. Поламані зупинки й огорожі, обдерті та розмальовані фасади будинків, знищені зелені насадження, засмічені парки та сквери, стихійні сміттєзвалища псують санітарно-екологічний стан міста, його зовнішній вигляд, відволікають комунальні служби від виконання їхніх прямих обов’язків, вимагають значних матеріальних витрат.

6 лютого у Палаці культури міста Ходорова відбулася зустріч представників Ходорівської міської ради та працівників правоохоронних органів із студентами ВСП-Технічного коледжу НУ «ЛП», метою якої було проведення профілактичної бесіди щодо культури співжиття й поведінки у громадських місцях.

М.А. Жовтанська, інспектор із благоустрою Ходорівської міської ради, наголосила: «Ми з вами є громадянами Ходорова, а, отже – співвласниками комунального майна міста. Розбиваючи урни та автобусні зупинки, ви нищите своє майно. Чистота Ходорова – справа кожного жителя. Для цього у місті є усі умови, головне – щоб було бажання і чиста совість. Не зважаючи на це, є люди, які не думають про своє та майбутнє власних дітей, не поважають чужої праці, і викидають сміття посеред міста, у місцях відпочинку, розмальовують та трощать автобусні зупинки, розбивають урни».

Мар’яна Анатоліївна закликала студентів не засмічувати і не забруднювати рідне місто, не нищити безжалісно природу, адже за все це доведеться відповідати не тільки перед оточуючими, а й перед собою: «Навчіться поважати працю людей, які роблять все, щоб ми з вами жили у чистому і гарному місті».

Старший оперуповноважений групи кримінальної міліції у справах дітей капітан міліції В.І. Фірман проханнями не обмежився. Він попередив, що працівниками міліції будуть систематично проводитися рейди-перевірки містом у вечірній та нічний час. У випадку виявлення порушень (паління, розпивання спиртних напоїв, вживання наркотичних засобів, нищення громадського майна, вживання нецензурних слів) винні (у випадку неповнолітніх – їх батьки) будуть притягнуті до кримінальної або адміністративної відповідальності, що передбачає накладання штрафів, виконання примусових робіт, позбавлення волі. В.І. Фірман закликав присутніх з усією серйозністю віднестися до своєї поведінки у громадських місцях, з розумінням ставитися до роботи працівників житлово-комунальної сфери міста і таким чином зберегти сімейний бюджет, який може значною мірою постраждати від недотримання положень чинного законодавства.

Це була «перша ластівка». Подібні бесіди будуть проведені у всіх навчальних установах міста. Хочеться вірити, що спільними зусиллями Ходорів перетворяться на чисте й красиве місто з високоморальними мешканцями, які здатні мислити і поводитися цивілізовано.

Марія КРАЇВСЬКА.

ХОДОРІВЩИНА, 14 лютого

 

ШАНУЙМО НАШИХ ГЕРОЇНЬ!

З 1993 року в останню неділю лютого в Україні відзначають свято жінок-героїнь. Історія цього свята почалась значно раніше.Воно було започатковане у 50-х рр. ХХ ст. в діаспорі після того, коли весь світ облетіла звістка про повстання, які відбулися у сталінських концтаборах для українських політичних в’язнів – Норильську, Воркуті, Кенгірі та інших. Найбільш вражаючою у цих подіях була участь українських жінок-в’язнів. Особливий резонанс мало повстання у Кенгірському концтаборі, де п’ятсот українок, одягнувши вишиванки, щоб захистити від розправи чоловіків, взялись за руки з палаючим серцем і гордо піднятими головами перегородили дорогу танкам, які були застосовані табірною охороною для придушення повстання. Позбавлені можливості захистити себе, жінки не могли навіть передбачити, що танки поїдуть на людей. Однак сталося по-сталінськи. В’їхавши у табірну житлову зону, танки, не зупиняючись, посунули вперед, давлячи своїми гусеницями жінок і розстрілюючи всіх, хто не попав під танки. У короткому часі після проїзду танків на землі залишилися лежати мертвими та важко пораненими сотні жінок. У цьому повстанні полягла і наша землячка-героїня – Марія Гулей, уродженка с. Городище Королівське.

У місяці лютому народилася також одна із найталановитіших і наймужніших дочок України – Леся Українка, жінка, яка, незважаючи на важку недугу, не впала у відчай, а своїм палким словом в умовах царської самодержавної деспотії кликала український народ до боротьби за кращу долю, волю України як держави.

У лютому народилася легендарна героїня визвольних змагань 1914-1920 рр. в лавах Українського Січового Стрілецтва – Ґандзя Дмитренко, яка поруч з хорунжою Оленою Степанів, хорунжою Софією Галечко, стрільцями Марією Якимович, Наталкою Гевко,Олею Когут, Юлією Скорубською, Марією Бачинською, Дарією Зілинською стала символом жіночої військової звитяги України. У цьому місяці пішли з життя славні українські патріотки Ольга Басараб, Олена Теліга, Наталка Винників, Дарія Гнатківська, Олена Антонів, Марія Лаврів, Наталія Шухевич.

Відзначаючи Свято українських героїнь, ми маємо по-християнськи згадати і вшанувати пам’ять славних дочок України, глибоко осмислити взірці їхнього героїзму, щоб вибрати для себе благодатні орієнтири на шляху гідного поступу. Маємо також помолитись за душу і нашої землячки-героїні Анни Гошко-Кіт – письменниці, громадської активістки, незламної патріотки духу і славної берегині роду.

В історію боротьби за кращу долю українського народу і волю України героїчну сторінку вписали і героїні Ходорівщини : Катерина Прудивус, Ганна Кащин, Осипа Кибало, Марія Сливанець, Стефа Михашула, Марія Гурман, Агафія Мелех, Стефанія Шальвіра, Катерина Сливка, Ольга Огірко, Ганна Івашкевич, Ольга Брик, Софія Вілінська,Ольга Масловська, Ольга Кузів, Стефа Гошовська, Стефа Пимевська, Ірина Ніклевич, Катерина Іванців, Ганна Шинальська, Стефа Легка та ін.

У ці лютневі дні звернімо свої погляди до світлих образів українських героїнь, яких було так багато у всі часи і на всіх теренах України. Згадуючи славних героїнь, вивчаючи та вшановуючи їхні приклади служіння Україні, ми сіятимемо у душі підростаючого покоління зерна справжнього патріотизму, які здатні прорости бажанням такого ж гідного служіння своєму народові. Давайте усі спільно шанувати й відзначати Свято Українських Героїнь!

Зоряна КЕНЬО.

ХОДОРІВЩИНА, 14 лютого

 

ПРОСВІТЯНИ ЗВІТУЮТЬ

Товариство «Просвіта» ім. Т.Шевченка, засноване у 1988 р., було і є виразником українського національного духу, обстоює національні ідеали, традиції та вважає своєю головною метою – утвердження Української Соборної Самостійної держави.

На виконання статутних положень у січні були проведені звітно-виборні конференції у структурних підрозділах Львівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка, а в лютому відбулась звітно-виборна конференція обласного об’єднання.

26 січня 2013 р. відбулася звітно-виборна конференція Ходорівського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка. Обрано раду в кількості 13 чоловік, створено чотири комісії: культурно-просвітницьку, організаційно-господарську, комісію роботи з молоддю та мовну. Головою міського товариства обрали М.І. Носик, секретарем – О.М. Баторик, скарбником – І.Т. Уцик,обрано ревізійну комісію у складі трьох чоловік.

10 лютого відбулась Х звітно-виборна конференція Львівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка, у роботі якої прийняла участь делегація ходорівських просвітян у складі п’яти чоловік.

Заслухавши звіт голови ЛОО ВУТ «Просвіта» Я.Пітка, просвітяни області заявили, що і надалі проводитимуть свою статутну діяльність щодо всебічного розвитку української демократичної держави європейського спрямування.

Головою Львівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка переобрано Я.Пітка.

Ми закликаємо усіх просвітян, все українське суспільство до національної згоди і єдності на захист демократії та розбудови української державності.

Марія НОСИК, голова міської організації

Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка

ХОДОРІВЩИНА, 14 лютого

ЙОРДАНСЬКА КУПІЛЬ

Здавна люди вірять, що на Водохрестя вода набуває особливих цілющих властивостей. Купання у ній очищає душу і тіло, дає заряд позитивної енергії, добрий настрій і стимул до життя. З кожним роком все більше людей хочуть бути здоровими і пірнають у холодну воду, яка допомагає зміцнити дух і тіло, дає зрозуміти, що людині під силу здолати будь-які життєві перешкоди.

«У Ходорові протягом багатьох років, фактично, діє неформальний клуб “моржів”-аматорів, який налічує не один десяток чоловік, – розповідає В.Олеськів. – Вони купаються постійно у будь-яку погоду і в будь-яку пору року. Започаткували цю традицію кілька десятків років тому, ще у радянські часи В.Турчин, П.Гук, Р.Лельо, О.Хрущ. Дещо пізніше до них долучилися Г.Вавричин, З.Михайлюк, Б.Кручків, І.Стиранівський, П.Степанюк, П.Панат, Л.Білоус, З.Васильківський, В.Куртяк. Більшість із них увесь рік занурюються у воду».

Цього року вранці 19 січня на водній станції міста Ходорова було велелюдно. Зібралось понад п»ятдесят людей, переважно чоловіків, які мали бажання зануритися у холодну купіль. Один за одним моржі, перехрестившись, стрибали в ополонку. Вийшовши з води, вітали присутніх зі святом, позували фотографам.

Досвідчені “моржі” радили новачкам, як краще вперше занурюватись : потрібно лише налаштуватися – від йорданської води ніхто не захворів Холодно лише, коли роздягаєшся й поки не зайдеш у воду. Ті, що вперше у житті пірнали у крижану воду, не шкодували про це. Отримавши заряд бадьорості, говорили, що і в наступні роки будуть купатись у йорданській воді, залучаючи рідних і друзів.

Ввечері на Водохрестя водній станції купались переважно сім’ї, не забуваючи і про дітей. Наймолодшою серед моржів, що вперше занурились у крижану цілющу воду була тринадцятилітня Даринка Гапонюк. Кожен був переконаний, що купіль знімає нервову напругу, негативні емоції, допомагає жити в злагоді зі собою, є найкращою профілактикою всіх захворювань.

Пан В.Олеськів запевняє, що йорданські купання набувають все більшої популярності на наших теренах. У наступному році ходорівські моржі планують дотриматися усіх традицій – прорубати ополонку (можливо, у формі хреста), запросити священика, який би освятив її на Водохрестя, й тільки після цього занурюватись у йорданську воду.

Водохреща – день, наче створений для того, аби щось у своєму житті змінити на краще.

Зі слів В. ОЛЕСЬКІВА записала М. КРАЇВСЬКА.

ХОДОРІВЩИНА, 30 січня