СФОРМОВАНО НОВИЙ СКЛАД ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ ЖИДАЧІВСЬКІЙ РДА
25 квітня в залі засідань РДА відбулися установчі збори та перше організаційне засідання нового складу громадської ради при Жидачівській райдержадміністрації. Представники ініціативної групи, заступник голови РДА Олег Кизима і начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА Олексій Хемій інформували учасників установчих зборів з формування нового складу громадської ради про відповідну підготовчу роботу, яка відбувалася відкрито і прозоро та шляхом постійного діалогу із представниками громадських організацій району, було озвучено список представників громадських організацій, які подали документи для участі в установчих зборах, кожен із представників громадськості інформував про себе та діяльність громадських організацій. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять Степана Толоха та Григорія Дидини, які входили до складу громадської ради, з якими прощалася громадськість Жидачівщини наприкінці 2012 та на початку 2013 року. Шляхом відкритого голосування 16 представників громадських організацій були обраними до складу громадської ради, серед них 7 нових представників громадських організацій: Зоряна Книш – представниця ГО «Моє місто» м. Ходорова, Володимир Олійник – представник Ходорівського міського товариства мисливців і рибалок «Лісівник», Марія Носик – представниця Ходорівського міського об’єднання всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Ірина Лозинська – представниця Ходорівської філії ГО «Союз Українок», Оксана Гавришко – представниця Жидачівської міської жіночої ГО «Удечівна», Юрій Пушкар – представник Вільної профспілки медичних працівників Ходорівської райлікарні, Андрій Щербаков – представник ГО «ТЕМП», 9 представників ГО були у попередньому громадської ради складі з квітня 2011 року.
Відразу після завершення установчих зборів, на основі прийнятого рішення, відбулося перше організаційне засідання громадської ради. Представник лічильної комісії запропонував згідно процедури проведення засідання проект порядку денного щодо обрання керівних органів громадської ради (голови, заступників та секретаря) та формування складу комісій громадської ради. Відбулося внесення пропозицій та обговорення 4 кандидатур на обрання голови громадської ради, троє з яких зняли з розгляду свої кандидатури, серед них і голова попереднього складу громадської ради Мирослав Горачек. Шляхом відкритого голосування головою громадської ради було обрано Юрія Пушкаря, заступниками голови – журналіста Андрія Данильця та Оксану Гавришко, секретарем – Олексія Хемія. Новообраним представникам громадської ради було вручено список комісій громадської ради для визначення участі у їх роботі. Вже на першому засіданні представники громадської ради окреслили коло питань і проблем, які планують розглянути в найближчий період та підтримали звернення національно-патріотичних організацій Жидачівщини до народного депутата України Олега Канівця з приводу розпочатої нещодавно в Україні злочинної кампанії з руйнування пам’ятників героям національно-визвольної боротьби. В зверненні, зокрема, зазначено, що хтось «знову хоче протистояння між сходом і заходом єдиної України», також міститься заклик до народного обранця та правоохоронних органів України щодо необхідності вжиття негайних заходів з розслідування цих резонансних справ та притягнення винних до відповідальності.
Офіційний сайт Жидачівської районної держадміністрації Львівської області, 26 квітня
СКІЛЬКИ ПЕНСІОНЕРІВ У РАЙОНІ?
На обліку в управлінні Пенсійного фонду у Жидачівському районі перебуває 22326 чоловік. Із них отримують пенсію за віком 17899, по інвалідності – 2732, по втраті годувальника – 1201, за вислугу років – 275, соціальні пенсії – 219 осіб.
Середній розмір призначених пенсій станом на 01.04.2013 року становив 1194,75 грн.
Із загального числа пенсіонерів одержують пенсію: нижче прожиткового мінімуму – 362 осіб, у розмірі прожиткового мінімуму – 399, вище прожиткового мінімуму – 21565.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 року №151 «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року №656» з 01.05.2013 року перераховується розмір щомісячної державної адресної допомоги інвалідам II і III групи та учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років у розмірі 285% від прожиткового мінімуму, визначеного в законодавстві для осіб, що втратили працездатність (285% х 894 грн = 2547,90 грн).
НОВИЙ ЧАС, 29 квітня
ХТО ДЕ ПРАЦЮЄ?
У Жидачівському районі у галузі промисловості працює 3040 осіб.
У сільському, лісовому, рибному господарствах – 540 осіб.
У галузі транспорту та зв’язку – 680 осіб.
У сфері оптової і роздрібної торгівлі, готельному та ресторанному бізнесі – 3245 осіб.
У галузі освіти – 2445 осіб.
Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги – 1630 осіб.
Державне управління – 615 осіб.
НОВИЙ ЧАС, 29 квітня
ДЕПУТАТИ ХОДОРОВА ПОГОДИЛИ РОЗРОБКУ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУ РОЗВИТКУ МІСТА ДО 2023 РОКУ І ЗВЕРНУЛИСЬ З ЗАЯВОЮ-ЗВЕРНЕННЯМ ДО ОЛЕГА КАНІВЦЯ
Ходорівська міська рада хоче, щоб депутат склав свій мандат
Та перш ніж перейти до політики, депутати плідно попрацювали, розглянувши чотирнадцять питань порядку денного, що стосувались господарки міста.
Зокрема міські обранці затвердили звіт про виконання міського бюджету за I квартал 2013 року. До дохідної частини при плануванні більш як 1 млн 790 тис грн надійшло понад 1 млн 400 тис грн, спеціальний фонд – 448 тис грн. (при плані 514 тис грн). Проведено видатків на понад 1 млн 520 тис грн.
Невиконання бюджету в основній мірі, зазначив міський голова О. Коцовський, спровоковано несплатою земельного податку ТзОВ «Ходорівполіграфмаш», активи якого перебувають у банківській заставі. Також у повній мірі не надходить податок із доходів фізичних осіб, оскільки багато підприємців працюють напівлегально, додав міський голова. Кардинально іншою ситуація була минулого року. В 2012 Ходорівська міська рада чи не вперше перевиконала бюджет.
Депутати погодили розроблення стратегічного плану розвитку міста до 2023 року, затвердили нову редакцію статуту часопису «Ходорівщина», збільшили фінансування часопису та ввели 0,5 ставки посади журналіста.
Також депутати внесли зімни до бюджету міської ради, йшла мова про субвенцію на ремонт доріг в сумі 524 тис грн та ін. Питання про дозвіл виготовлення детального плану території для облаштування адміністративно-торгового комплексу по вул. Стрийській ТзОВ «Волтон» та аналогічний дозвіл для встановлення об’єктів телекомунікації ПрАТ «Київстар» депутати відклали до подальшого вивчення. Натомість дозволили ВАТ «Львівавтотранс» встановлювати тимчасові конструкції на території автостанції. Це має бути каса та зал очікування для пасажирів. Не дали депутати дозволу на виготовлення схеми розміщення тимчасової споруди (зруба) по вул. Т. Шевченка, 10а ФОП Олійнику. Розглянули можливість перенесення тимчасової споруди (кіоску) по вул. М. Грушевського ФОП Труш, затвердили детальний план реконструкції магазину по вул. Т. Шевченка, 130 ФОП Штурману, розглянули цілий список земельних питань.
Дискусію серед депутатів викликало розгляд звернення депутата Р. Мочарського щодо врегулювання тарифів на житлово-комунальні послуги. Обговоривши всі «за» і «проти» нових тарифів, затверджених виконкомом, депутати вирішили додатково вивчити формування тарифів на житлово-комунальні послуги. Для цього створили спеціальну комісію. На час роботи комісії рішення виконкому не призупинятиметься.
У «різному» депутати обговорили підготовку міста до Дня довкілля, розділили 850 тис грн з фонду розвитку. У переліку видатків: придбання насосів для каналізаційно-насосних станцій, ремонт покрівель, ремонт фасадів, укріплення будинків, ремонт тротуарів, виготовлення проектної документації на водопостачання Садки – Ходорів та ін.
Наприкінці до колег звернувся депутат Ярослав Костур, який зачитав заяву-звернення до народного депутата Олега Канівця. Вихід депутата з ВО «Батьківщина» депутатами оцінено як «ганебний вчинок» та «зрада виборців». Депутати Ходорова вимагають від Канівця скласти повноваження народного депутата. За таке звернення проголосувало 20, утрималось – 2, проти – 2 депутатів.
Присутні на засіданні депутати районної та обласної рад також висловилися з цього приводу. Зокрема обласний депутат Андрій Кіт зазначив, що не коментуватиме вчинок Олега Канівця, який був для нього прогнозованим. Таке рішення потрібне, за його словами, для того, щоб в подальшому політичні лідери запитували в людей і в районних осередків від округу, кого вони хочуть бачити представником своїх інтересів у Верховній Раді.
Депутат районної ради Андрій Чад зауважив, що перш ніж приймати такі звернення слід було б почати із засудження «низів» – депутатів районних, обласних рад, які «бігають» з фракції у фракцію.
До слова, кількома днями після ходорівської сесії аналогічне звернення щодо недовіри Канівцю було винесено і на сесію Жидачівської міської ради. Депутати Жидачева не підтримали пропозицію окремих депутатів щодо прийняття звернення до народного депутата Олега Канівця з вимогою складення ним депутатського мандату. «За» проголосувало 14 депутатів із 30.
Оксана ФРАНКІВ.
НОВИЙ ЧАС, 29 квітня
ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС
Розпорядженням голови Жидачівської райдержадміністрації Сергія Коваля від 23 квітня 2013 року «Про виділення матеріальної допомоги» учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І категорії Жидачівщини виділено матеріальну допомогу на загальну суму 2800 грн. Також 26 квітня з нагоди відзначення 27-ї річниці Чорнобильської трагедії на базі Жидачівської загальноосвітньої школи № 2 відбудеться районний тематичний захід під назвою «На Чорнобиль журавлі летіли» за участю працівників освіти, культури, учнівської молоді та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Загалом на Жидачівщині на даний час проживає 124 особи, яких своїм чорним крилом торкнулася Чорнобильська трагедія, серед них 27 дітей, 5 вдів. Особливою була роль медиків Жидачівщини, які у перші години і дні після Чорнобильської катастрофи вирушили на українське Полісся, де з честю виконували свою благородну місію з порятунку життя і здоров’я людей.
Офіційний сайт Жидачівської районної держадміністрації Львівської області, 25 квітня
ДЕПУТАТ СЕЛИЩНОЇ РАДИ АНДРІЙ КОБРІЙ ТАКИ ЇДЕ ДО АЛУШТИ
Як ми повідомляли в попередньому номері «Нового часу», депутати різних рівнів Жидачівщини були учасниками III Спартакіади Львівщини серед депутатів обласної, міських, районних, селищних та сільських рад. Із відбіркового етапу змагань, що проходив у м. Миколаєві, наші депутати привезли дві «золоті»: шахи – Андрій Кобрій, теніс – Надія Самборська та три «срібні» нагороди: шахи – Надія Гавдик, шашки – заступник голови районної ради Марія Стеців, Тарас Павловський.
Ті, хто виборов перші місця, мали змогу позмагатися за поїздку до Криму. І як стало відомо цього тижня, свою путівку на Всеукраїнський етап змагань і можливість побачити Чорне море виборов депутат Гніздичівської селищної ради Андрій Кобрій. Із обласних змагань із «сріблом» повернулася і депутат Журавнівської селищної ради Надія Самборська.
У грі з шахів Андрій не новачок, тож його перемога була для багатьох сподіваною.
21 квітня у приміщенні Львівського політехнічного університету мали зустрітися 6 переможців міжрайонних змагань.
– Тож, Андрію, розкажи, як все відбувалося.
– За положенням Спартакіади, Львівська область поділена на 6 груп, в яких за вихід до обласного етапу змагаються по 4 команди із районів – так звані зональні змагання. Шість переможців цих груп зустрічаються в області. Цього разу приїхало лише чотири: із Жидачівського, Радехівського, Старосамбірського районів та з м. Львова. Змагалися за круговою схемою. В моєму активі 3 перемоги. На другому місці Радехівський район, третє – Старосамбірський.
– Як оцінюєш рівень своїх суперників?
– Слабких гравців тут не могло бути, адже приїхали переможці зональних груп. Просто мені повезло більше за інших.
– Відколи на «ти» із шахами?
– Ну ще з дитинства, десь із 5 класу. Першим вчителем був батько, а також багато почерпнув від Ігоря Павловича Пирога.
– Ми пам’ятаємо Антона Кобрія, постійного учасника шахових турнірів на приз часопису «Новий час». До речі, ти, здається, теж не пропустив жодного турніру?
– Так, не пропустив. Хоча переможцем став лише один раз.
– Чим для тебе є гра в шахи?
– Отримую задоволення від самої гри – це як розв’язувати математичні задачі. Також люблю спостерігати за грою гросмейстерів.
– Хто з них імпонує тобі найбільше?
– Є багато світових імен. Та перш за все – це українець Василь Іванчук, а також індієць, чемпіон світу Вішванатан Ананд. Хотів би зустрітись з Іванчуком, вже не кажу зіграти, хоча б руку потиснути. (Усміхається).
– У тебе є якийсь свій секрет гри?
– Секретів тут немає. Результат залежить від наполегливості та праці.
– Як сьогодні справи із грою в шахи в районі?
– Не так добре, як би того хотілось. Старші відходять, на зміну їм приходить мало молоді. Хороших шахістів у районі десь 15 осіб. Намагаємось якось розвиватись, поєднуватися із іншими районами, беручи участь у різних турнірах. Набагато краще почуваються шахісти Стрийщини чи Старосамбірського району, де багато роблять для розвитку спорту. Хотілося б щоб так було й у нас. Для того, щоб проводити в районі повноцінні турнірі, потрібно кошти.
– Наскільки у фінансовому плані затратний шаховий спорт?
– Ну для того, щоб організувати невеликий турнір, потрібно мінімум 300 грн. А якщо говорити про вагоміші зустрічі, то й того більше.
Десь три тижні тому під час обласної конференції федерації шахів мав нагоду зустрітися із Андріаном Михальчишином. Запропонував йому посприяти в тому, щоб організувати в Жидачеві сеанс одночасної гри, запросивши відомого гросмейстера. Потрібно, щоб хтось займався цим, щоб було побільше ентузіастів.
– Скільки у районі офіційно зареєстрованих клубів?
– На сьогодні три: у смт. Гніздичеві (Ігор Пиріг), м. Жидачеві (Марія Корда) та в м. Ходорові (Олег Гулей).
– Вони займаються в переважній більшості із дітьми?
– Так. Старша категорія, так би мовити, дає собі раду сама, знову ж таки беручи участь у різноманітних міжрайонних турнірах.
Про деталі майбутньої поїздки до Алушти Андрію повідомлять пізніше. А в час очікування він не байдикуватиме.
Попри підготовку до Всеукраїнського етапу спартакіади Андрій Кобрій шукатиме роботу, адже 7 травня збігає термін його реєстрації у центрі зайнятості, де він перебуває з часу звільнення із ВАТ «ЖЦПК». Тож переможець обласної Спартакіади, фермер за освітою сподівається, що в районі знайдеться для нього вакансія.
Оксана ФРАНКІВ.
НОВИЙ ЧАС, 29 квітня
РІКА ЗМИВАЄ СЕЛО МЕЛЬНИЧ НА ЖИДАЧІВЩИНІ
З карти України може зникнути село Мельнич, що на Жидачівщині. Гірська річка, яка протікає поблизу, руйнує не укріплені береги. Лише за останні два роки вода змила майже сто метрів землі. Селяни побоюються, через сильну течію річки до літа залишаться без даху над головою.
Від річки Свіча до хатини Надії Довбняк – рукою подати. Жінка підрахувала – до води залишилося не більше двадцяти метрів. Загалом, через зміну русла вода забрала 70 метрів пасовища.
Ріка може знищити не лише сільські будинки, а й зруйнувати дорогу, яка веде в івано-франківському напрямку.
«Якщо вода підійде ще на 10 метрів, то вирветься прямо на дорогу ірвоне до Дністра», – говорить Петро Михайлович, сільський голова Мельницької сільської ради.
Із державної казни вже виділили 250 тис грн, але всі кошти пішли лише на виготовлення проектної документації будівництва дамби та укріплення берегів річки.
Та, за словами Володимира Фільчишина, заступника начальника обласного управління водних ресурсів, селянам нема чого боятися: берегоукріплення і відновлення дамби проведуть уже в цьому році.
ZIK, 3 травня