Велопробіг Ходорівщиною та Жидачівщиною
На Жидачивщині пройшов ІІІ етап міжнародного паломницького велопробігу
Упродовж 8-10 травня успішно відбувся ІІІ етап міжнародного паломницького велопробігу «Духовні святині – Богу та Світу», в якому взяли участь 14 учасників: 10 стриян, двоє моршинців та двоє одеситів.
Він проліг таким маршрутом: Жидачів – Ходорів – Ясіня – гора Близниця – Коломия – Нижній Вербіж – Івано-Франківськ. Про це сьогодні, 14 травня, повідомляє прес-служба Львівськї облради.
Як розповіли організатори, учасники велопробігу у рамках його третього етапу разом із жидачівчанами вшанували пам’ять тих, хто загинув у Другій світовій війні, Героїв Небесної сотні та АТО; поклонились Жидачівській чудотворній іконі Матері Божої Воплочення, відвідали храми Ходорова, зустріли схід сонця на Драгобраті, попили львівської кави на горі Близниця. Також вони відвідали Струківську дерев’яну церкву Вознесіння в Ясіні та дерев’яну церкву в селі Нижній Вербіж, які включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО, познайомились з чудовим містом Коломия. Окрім того, велотуристи побували на спортивних велоперегонах із крос-кантрі в Верхньому Вербіжі, а також відвідали Івано-Франківськ.
Депутат Львівської обласної ради Богдан Сидорак розповів, що наступними вихідними проходитиме черговий – четвертий етап, який, очевидно, також буде цікавим та пізнавальним. Він стартуватиме у Стрию, а завершиться у Гошеві, де його учасники візьмуть участь в Архиєрейській Божественній Літургії в рамках проведення XXIII молодіжної пішої прощі зі Стрия до Гошева до Гошівської чудотворної ікони.
Нагадаємо, що упродовж 19 квітня – 21 червня на території України і Польщі проходитиме Міжнародний паломницький велопробіг «Духовні святині – Богу та Світу». Його організаторами є депутат Львівської обласної ради Богдан Сидорак, представники Клубу мандрівників «Прикарпаття», польського товариства у Стрию, Стрийської районної державної адміністрації. Львівська обласна рада виступає партнером у реалізації цього проекту. Концепція проекту передбачає пропагування духовних цінностей, здорового способу життя, розповсюдження інформації про унікальні сакральні будівлі дерев’яної архітектури, налагодження співпраці між громадами населених пунктів Польщі та України.