ПЕРША ФОТОКНИГА ПРО ХОДОРІВ
«Ходорів – місто над ставом» — так називається перша книга-фотоальбом про наше містечко. Упорядкував її відомий ходорівський фотохудожник Володимир Олеськів, роботи якого добре відомі не лише мешканцям нашого міста, але й у інших куточках світу. Надихнули митця на створення цього яскравого і майстерно видрукуваного видання вчителі початкових класів Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, які й фінансували випуск першого примірника.
Фотокнига містить як унікальні фотографії, так і текстові матеріали про наше місто. Впевнені, що книга у світлинах про Ходорів пана Володимира стане чудовим дарунком не тільки для ходорів’ян, а й гостей міста.
В. Олеськів сподівається, що завдяки фінансовій підтримці меценатів фотокнига незабаром вийде більшим тиражем.
А якщо знайдуться такі, хто захоче придбати це видання, то може особисто звернутися до автора за таким телефоном – 096 948 75 18.
БОГДАН БИРИЧ І ЙОГО НОВИЙ ФОТОАЛЬБОМ
Мабуть, не забулася багатьом із нас попередня фотокнига Богдана «На поклик Білої Лілеї», присвячена блаженномучениці Тарсикії (Мацьків). Зрештою, як і його інші фотороботи. Бирич – це вже добре знана «марка» не лише в Ходорові, але і за його межами.
І ось нова робота фотомайстра. Цьогоріч у дрогобицькому видавництві «Посвіт» з’явився друком фотоальбом «Вінок танцю «Наддністрянки». Як можна зробити висновок з назви, в альбомі розповідається про гордість Ходорова – народний самодіяльний ансамбль танцю «Наддністрянка».
Ось що пише у передмові до видання відома ходорівська поетеса Галина Охоцька: «Кучерявиться сріблистими хвилями Дністер. Пригортаються до нього береги із замріяними верболозами, ніби викликаючи теплими місячними ночами на веселі забави невгамовних русалок…
Саме тут, у мальовничому краю над Дністром, в 1951 році започаткований народний самодіяльний ансамбль танцю «Наддністрянка». Його першими керівниками були Марія Носова, Василь Лашманов і Лідія Максимей. У 1963 році колектив очолила Юзефа Яш – колишня артистка балету Прикарпатського ансамблю пісні й танцю «Верховина»…
З кожним роком шліфувалося професійне мистецтво танцювального колективу, за що він здобув заслужену популярність і звання одного з кращих колективів Львівщини. У 1974 році «Наддністрянці» присвоєно високе звання Народного ансамблю танцю. Колектив неодноразово це звання підтверджував…
«Наддністрянка» завжди збирає повні зали вдячних глядачів. Кожного переповнює неповторне, високе почуття гордості за український народ, його культурні надбання, які не розвіялися по світу і не розгубилися з плином часу…»
Професійне мистецтво ходорівських танцюристів ще більше засяє після виходу фотоальбому Богдана Бирича. Йому довелося добряче засукати рукави, щоби зібрати і старі світлини з історії колективу, і відібрати свої ж попередні, зроблені упродовж багатьох років.
Якщо ще хтось не придбав новий фотоальбом Богдана Бирича, то це можна зробити в його фотосалоні на вулиці Грушевського, 29/А в Ходорові, або зателефонувати до автора за номером 098 636 31 25.
ПРО ХОДОРІВЦІВ – У КНИЗІ «ЗАРОБІТКИ ПІД МІКРОСКОПОМ»
У видавництві «Писаний камінь», що в місті Косові на Івано-Франківщині, видруковано збірку про українських заробітчан Іспанії.
«Заробітки під мікроскопом» – це збірка бувальщин, репортажів, інтерв’ю, нарисів, віршів та гуморесок про українських трудових мігрантів, які написали самі заробітчани. Крім цього тут можна зустріти розмови з краянами, які назавжди повернулися із заробітків додому, а також прочитати бесіди з відомими нашими особистостями як в Україні, так і за кордоном, які або побували в країні Сервантеса, або ж якимось чином причетні до неї.
Усе це – спроба висвітлити життя-буття наших краян на чужині під різним кутом зору та в різних аспектах.
Крім цього ви познайомитеся з особистостями, які мешкали чи мешкають і працюють поряд з нашими заробітчанами. Зокрема хоч і покійним, але воістину легендарним серед тутешньої заробітчанської братії паном Теодором Барабашем; нев’янучим душею каталонцем і душпастирем від Бога – отцем Йосифом Казановою; відомими в заробітчанських колах композиторами, музикантами та співаками Ігорем Вовчаком, Василем Карапульком, Ларисою Сенів (з Бурштина), Ярославом Допілкою (з Трускавця), Зіновією Шепель (уродженкою села Пуків Рогатинського району); художником Іваном Залуцьким; громадським діячем, Юрієм Чопиком та іншими.
Сподіваємося, що на сторінках збірки вас очікує приємна зустріч з постатями, які відіграють важливу роль у житті не лише України, але й світової спільноти. Це – Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), такі відомі ієрархи УГКЦ, як єпископи Гліб Лончина та Браєн Байда, Президент Світового конгресу українців Євген Чолій, визначний хореограф і балетмейстер світового рівня Мирослав Вантух, видатна актриса сучасності Ада Роговцева, славетний співак Павло Гунька. Ви прочитаєте також інтерв’ю з відомими українськими співаками Василем Нечепою, Іваном Поповичем, Павлом Дворським, Оксаною Білозір, Лесею Горовою, керівником вокальної формації «Піккардійська терція» Володимиром Якимцем та іншими яскравими особами.
Упорядником книги став колишній львівський журналіст, а тепер мешканець іспанської столиці, ходорів’янин Любомир Калинець, який збирав матеріали, починаючи з 1999 року. Звісно ж, він не міг не згадати і про наших містян. У збірці, зокрема, ідеться про Олександра Шарікова, Ольгу Мельник-Кобринович, Ігоря Лесіва, Ярослава Михайлишина та інших.
Увесь колектив, який працював над книгою «Заробітки під мікроскопом», надіється, що його дітище знайде стежинку до душ читачів. У тому числі ходорівських.
Петро НЕК.