ФАКТ
З нагоди ювілейної дати у церкві Стрітення Господнього відбулося Богослужіння. Жінку привітали народний депутат України Олег Панькевич, депутати Львівської обласної ради Андрій Холявка та Ярослав Кравченко, а також громадські та політичні діячі. Вітальні слова на адресу Стефанії Шабатури прозвучали також від Високопреосвященного владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського.
Андрій Холявка привітав Стефанію Шабатуру від імені голови Львівської обласної ради Петра Колодія та вручив ювілярці почесну відзнаку Львівської обласної ради.
Народилася Стефанія Шабатура у 1938 році в с. Іване-Золоте в селянській сім’ї. Закінчила місцеву семирічну школу, а потім середню школу в с. Поточиська Городенківського району Івано-Франківської області. Значний вплив на формування таланту молодої художниці мала її мати – самодіяльна художниця.
Стефанія Шабатура закінчила художній інститут у Львові. Ткала гобелени, брала участь у багатьох мистецьких виставках, зокрема в Республіканській виставці-ярмарку 1971 році в Києві. Наприкінці 60-х років зацікавилася літературою самвидаву. У січні 1972 року була заарештована за антирадянську пропаганду. Засуджена на 5 років таборів суворого режиму і 3 роки заслання. Каральні загони знищили 200 рисунків і 70 екслібрисів Стефанії Шабатури, термін покарання художниця відбула в жіночому концтаборі.
Шабатура була співавтором багатьох збірників поетів і звернень до різних міжнародних організацій і радянських установ. 2 грудня 1979 р. закінчився її строк заслання і вона повернулася на Україну. Жила у Львові під адміністративним наглядом.
Наприкінці 80-х років Стефанія Шабатура активно включилася в національно-політичне відродження. Була активісткою Львівських організацій Меморіалу НРУ, брала участь у боротьбі за відродження репресованої УГКЦ. З 1991 року – голова Марійського товариства «Милосердя».
ВГОЛОС, 11 листопада
КОМЕНТАР
Щира дружба упродовж багатьох років єднає пані Стефанію з сімейством Калинців – покійною нині громадською діячкою, поетесою та літератором Іриною та її чоловіком лауреатом Шевченківської премії поетом Ігорем Калинцем. Відомо достеменно, що ювілярка неодноразово бувала в нашому Ходорові в хатині на вулиці Шевченка, де мешкали батьки нашого славного краянина.
Інтерв’ю з пані Стефою ми запропонуємо вам найближчим часом.
Любомир КАЛИНЕЦЬ.