Це ж бо було недавно… / Про що повідомляли засоби масової інформації


“Електровбивці”: запах криміналу

Подейкують, що полювати електрострумом розпочали відтоді, як електрозварники помітили, що коли у воду падають два оголені дроти високої напруги, то довкола цього місця одразу ж спливає мертва риба. Нині «народні умільці» наловчилися майструвати так звані «електровудки» з підручних матеріалів, використовуючи автомобільні акумулятори. Все живе у воді чутливе до електрики і гине від неї масово. При цьому на поверхню спливає лише невеличка частина знищеної риби. За свідченням охоронців природи, браконьєри виходять на свій «промисел» переважно вночі і при спробі їх затримати просто топлять свої знаряддя. Тому доводиться влаштовувати засідки і «брати» хапуг тоді, коли вони виходять на берег. Але навіть упіймавши браконьєрів на гарячому, покарати їх  донедавна могли лише штрафом. До того ж  і судді у нас такі гуманні, що, бувало, навіть повертали браконьєрські знаряддя… браконьєрам. Миритися з цим усім рибалки далі не могли і через всеукранську організацію «Громада рибалок України» вплинули на законодавців, щоби ті ввели кримінальну відповідальність за цей вид злочину проти природи. Верховна Рада України тепер чітко встановила кримінальну відповідальність за незаконний рибний промисел, а саме за ловлю риби з використанням вибухових, отруйних речовин і електроструму. Оповісником від рибалок виступив народний депутат Микола Томенко, який, власне кажучи, і вніс пропозиції до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань мисливського господарства та полювання, охорони, використання та відтворення тваринного світу». Провели чималу роботу й члени «Громади рибалок України».
На Львівщині нещодавно вже спіймано тих, кого тепер закон покарає, будемо сподіватися, з усією суворістю. Як показують нічні рейди екоінспекції, власне Жидачівщина просто кишить любителями перетворювати місцеві водойми у мертву зону. Зі слів заступника начальника Держекоінспекції у Львівській області Леоніда Кравця, днями держекоінспектори разом з екоінспекторами громадських організацій «Карпатське братство Діани» та  “Громада рибалок України” під час здійснення нічних заходів державного контролю за охороною водних живих ресурсів на території Жидачівського району поблизу селища Журавно  на березі річки Дністер встановили факт незаконного вилову риби за допомогою електролову.
Під час операції була й небезпечна погоня, адже браконьєр намагався втекти на своєму пікапі. Але його все ж таки затримали. З’ясувалось, що браконьєр – мешканець Франківської області  і в кузові  його авто лежала нещодавно спіймана риба, кількістю 163 шт. (10 сомів різної ваги та довжини, 123 підусти, 16 марен та іншого дрібного частика), гумовий човен та портативний електролов із автомобільним акумулятором. На жаль, екоінспекторам не вдалось затримати спільників порушника, які  на протилежному боці Дністра вскочили у своє авто і втекли з місця події, при цьому ледь не збивши одного з інспекторів. Наразі міліція розшукує спільників затриманого браконьєра та вирішує питання притягнення порушників до кримінальної відповідальності. Екоінспектори підрахували суму збитків, завданих у цьому випадку рибним ресурсам, – понад 3,5 тис. грн!  А за кілька днів до цього там зловили при виході на берег річки Луг, прямо в межах міста Ходорів, місцевих мешканців – Романа Олейківа та Ореста Царіцу, які  набили електрострумом  мішок риби. Там було виявлено 40 рибин плотви, 10 щук та 4 окуні. Сума заподіяної шкоди  сягала 938 грн, і, на думку місцевої мілціії, вона трохи недотягувала до «криміналу», тож  браконьєрам цього разу пощастило залишитись на волі. Старший лейтенант мілції Я. Зварич перекваліфікував діяння браконьєрів на адмінправопорушення.

РАТУША, 8 вересня 2011

У Ходорові взялись за реконструкцію очисних споруд

Ходорів остерігається проблем, які можуть виникнути через стоки – у місті виділили кошти на реконструкції очисних споруд.

Про це повідомляють у Віснику державних закупівель.

Ходорівське ДП «Водоканал» уклало угоду з ТОВ «Західенергомонтаж» щодо реконструкції міських очисних споруд. На ці роботи з міського бюджету виділили 1млн. 194 тис. 541 грн.

До кінця року на очисних спорудах запланували змонтувати малоємні тангенційні пісколовки, які працюють без використання електронасосів. У відстійниках змонтують модулі тонкошарового відстоювання, здійснять монтаж газодувок та гідрозатвору укладання фільтрозних труб в аеротенках, які дають ефективну, менш енергоємну дрібнобульбашкову аерацію.

Також влаштують вторинний та третинний відстійник, для покращення якості очистки стічних вод передбачено блок доочистки та блок знезараження, аварійний скид, трубопровід відкачки осаду та мулу, автоматику, встановлення металевої огорожі.
Варто зауважити, що визначення виконавця робіт відбулось за неконкурентної процедури закупівлі в одного учасника.

Ходорівський водоканал пояснює недотримання законодавства терміновістю виконання зазначених робіт, які необхідно виконати до кінця року.

«ДП «Водоканал» має потребу у закінченні виконання зазначених робіт саме у 2012 році ще й з метою недопущення екологічної катастрофи в м. Ходорів, яка може виникнути через зволікання проведення реконструкції комплексу очисних споруд», – зазначено у обгрунтуванні.

В ГОЛОС, 29 вересня 2012

Сьогодні до Львова прибуде прочанська ікона мігрантів

ikona_proshchaЗа благословенням Преосвященного владики Венедикта, Єпископа-помічника Львівського, до Львівської Архиєпархії прибуде прочанська ікона Пресвятої Богородиці, яка супроводжувала вже третій рік поспіль десятиденну пішу прощу родин мігрантів від Самбора до Зарваниці

Вірні зустрічатимуть цю ікону сьогодні, 13 січня, в Архитедральному соборі Св. Юра, де вона перебуватиме кілька днів, інформує сайт Львівської Архиєпархії УГКЦ. Як зазначила Марія Гапук в.о.референта у справах мігрантів та іммігрантів Львівської Архиєпархії, впродовж періоду перебування ікони у храмі відправлятимуть Богослужіння за кращу долю українських заробітчан за кордоном. Відтак ікона вирушить по інших парафіях Львова, а за можливості – й по домівках родин мігрантів.

Довідка: Ікону написав на замовлення паломницької спільноти у 2010 році  іконописець отець Михайло Олійник у традиції фериторон – двобічних процесійних, переносних ікон. На одному боці написана ікона Богородиці Одигитрія (провідниця, Дороговказиця), яка звернута до прочан і вказує шлях, на іншому – подорож Святого Сімейства до Єгипту. Вона повернута до людей, які зустрічають паломників, і символізує та нагадує прочанам, що Христос, перебуваючи на землі серед нас, зі своєю земною сім’єю також здійснював подорож, яка є глибоко символічною і для нас, а особливо для родин мігрантів.

Ікона пройшла паломницьким шляхом близько 800 км до Зарваниці, її несли паломники, вимолюючи ласки собі та рідним. Місія цієї ікони – зціляти кожну мігрантську, заробітчанську родину, скликати всіх до спільної молитви.

Від 28 листопада 2012 року. ікона побувала в таких містах і селах: Дрогобич – Ходорів – Жирово – Івано-Франківськ – Клубівці – Брошнів – Осада – Стрий.

ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА, 13 січня 2013

 

На Львівщині затримали трьох осіб з наркотиками

Працівники Жидачівського РВ ГУМВС України у Львівській області затримали мешканця м. Ходорів, Жидачівського району, який незаконно зберігав наркотичні засоби у квартирі.

Оперативники встановили, що 20-річний чоловік зберігав у квартирі, яку винаймав, 310 грамів наркотичного засобу – коноплі. Цю подію зареєстровано в Єдиний реєстр досудових рішень, ведеться слідство, інформує УБНОН ГУМВС України у Львівській області.

ZIK, 14січня 2013

 

2 лютого – всесвітній день водно-болітних угідь

За пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь у 2013 році проходитиме під гаслом: «Водно-болотні угіддя зберігають воду».

Про це 28 січня повідомляє Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області. Рамсарська конвенція підкреслює тісний зв’язок між водно-болотними угіддями, водою і людьми, оскільки цей природний ресурс має великий вплив як на природоохоронну сферу, так і соціально-економічний та культурний напрямки діяльності людства.

З 1996 року Україна входить в число 163 країн – договірних сторін конвенції, керівним органом якої є конференція договірних сторін, що проводить свої наради один раз на три-чотири роки.

У 2004 році бюро Рамсарської конвенції прийняло рішення про надання міжнародного статусу 11 водно-болотним угіддям України, які розташовані в межах територій природно-заповідного фонду України.

Протягом 2011-2012 років Кабінет Міністрів України видав розпорядження про погодження надання ще 19 водно-болотним угіддям України статусу водно-болотних угідь міжнародного значення. Відповідні матеріали скеровано в Секретаріат конвенції для внесення зазначених угідь до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення.

Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області у своїй діяльності спрямовує зусилля на виявлення цінних водно-болотних угідь на території області, забезпечення їх охороною, екологічно безпечне їхнє використання.

На території Львівської області в Турківському районі  2010 р. виявлено верхове болото, що розташоване на території регіонально-ландшафтного парку «Надсянський». Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р., водно-болотному угіддю «Надсяння» надано статус міжнародного значення. Водно-болотні угіддя – орнітологічний заказник місцевого значення «Чолгинський» та Язівський кар’єр (Яворівський район), Подорожнянський рудник (Жидачівський район), кар’єри Роздільської сірки (Миколаївський район) відіграють важливу роль у природоохоронній діяльності, що здійснюється на території Львівської області.

ZIK, 28 січня 2013

Рубрику веде Любомир КАЛИНЕЦЬ.