Ой на горі, на Маківці

Ой на горі, на Маківці

У неділю, 3 травня, представники Громадської ради при Жидачівській РДА взяли участь у сходженні на вершину гори Маківка, де відбувалися обласні урочистості з нагоди 100-річчя перемоги Українських Січових Стрільців над російською армією. Тішить душу, що цього року святкування проходили на державному рівні. Президент України Петро Порошенко видав указ № 228/2015 від 22.04.2015 р. “Про заходи з відзначення діяльності Українських Січових Стрільців та 100-річчя їхньої перемоги на горі Маківка”.

Різноколірною стрічкою тягнувся нескінченний потік людей п’ятикілометровим серпантином до Меморіального комплексу. Дорогою вгору ішли старі, юні і малі. Строєм марширували учасники АТО, ліцеїсти ліцею ім. Героїв Крут, переодягнені юнаки у форму Січових Стрільців. Святкова громада йшла у вишиванках із прапорами України і червоно-чорними прапорами боротьби.Makivka

Наша делегація теж була представлена достойно. Ми їхали повною загрузкою «Школярика» на 30 місць. Ветеранів УПА представляв у свій поважний вік Олексій Васильович Данилишин – член молодіжної ОУН «Месники», політичний в’язень концтабору в Казахстані «Джезказган», дослідник національно-визвольної боротьби часів Другої світової війни, автор книг «Дзвони пам’яті», «Повстанськими стежками Жидачівщини». Дай Боже йому здоров’я і сил ще на довгі роки. Із учасників АТО були Олексій Орестович Ревуцький – майор Збройних сил України з Ходорова та Мар’ян Пашко – кіборг. Милували око стрункий юнак у формі ліцеїста ліцею ім. Героїв Крут Юра – онук Володимира Шведа та прекрасна юнка Софія – онука Володимира Олеськіва. Надавали сил невтомні наймолодші члени делегації Христинка і Володя – онуки Володимира Мелеха. Театрально виглядали козаки Михайло Мацук та Ярослав Дубик. Брали участь у святкуванні ветерани Афганістану на чолі із Ігорем Табакою. Присутнім на горі Маківка був голова Жидачівської РДА Олександр Пітула.

Святкування розпочалися з молебня та громадського віче, покладання квітів і запалення лампадок до могил Меморіального комплексу. Далі відбулося театралізоване військово-історичне дійство «Бій за гору Маківку».

Участь громадських організацій у святкуванні мала завдання сприяти дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Змучені, але з піднесеним настроєм і великим задоволенням ми поверталися додому. Дорога назад здавалася зовсім короткою завдяки прекрасним патріотичним пісням від Зеновія Тимофтевича і Володимира Шведа. Завдання було виконано.

Виконуючи побажання всіх присутніх, хочу подякувати організаторам і меценатам поїздки Володимиру Шведу, Ігорю Николину та Володимиру Мелеху.

З метою відновлення національної пам’яті, поширення об’єктивної інформації про діяльність національних військових формувань, вшанування мужності та героїзму борців за незалежність України, враховуючи вагому роль формувань Українських Січових Стрільців у відродженні національних військових традицій, їх активну участь в Українській революції 1917-1921 років та становленні української державності на початку XX століття, з ініціативи Володимира Мелеха та за фінансової підтримки підприємців району Андрія Кіндифори, Володимира Шведа, Богдана Федоришина була видана книга «Українські Січові Стрільці» (передрук із видання 1936 року). Планується в містах і селищах району провести свято Героїв, на якому презентувати цю книгу, поєднавши її із зустрічами з ветеранами УПА та учасниками АТО.

НАТАЛКА МЕЛЕХ.

НОВИЙ ЧАС, 14 травня

 

http://www.newtime.lviv.ua/index.php/newtime-suspilstvo/2111-2015-05-14-08-15-40