Торік 11 жовтня газета «Ходорівщина» опублікувала на своїх сторінках пошуково-дослідницьку роботу учениці загально-освітньої школи №3 Ірини Яворської під заголовком «Історія рідної школи».
Це дослідження здобуло третє місце на Всеукраїнському конкурсі «Мій рідний край». У ньому школярка згадує випускників, якими гордиться школа. До цього невеличкого списку потрапили: доктор сільськогосподарських наук, завідувач кафедри технології молока та молочних продуктів Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.Гжицького, професор Орися Цісарик (Баран); кандидат медичних наук, доцент Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького, хірург-проктолог вищої категорії Юрій Лозинський; кандидат географічних наук, доцент кафедри економічної та соціальної георафії географічного факультету Львівського національного університету ім. І.Франка, дійсний член Українського географічного товариства та звичайний член Наукового Товариства ім. Т.Шевченка Миросалава Влах; старший викладач Івано-Франківського національного університету нафти і газу І. Лазорко; інженер-геодизист управління картографії (м. Мінськ) Ю. Ничко; головний механік Мінського «Будинку книги» Ростислав Левенець; лікар-стоматолог Галина Андрейців (м. Ужгород); лікар-дерматолог у Стрию Ольга Криськів; поетеса та лікар підліткового кабінету Ходорівської поліклініки Галина Охоцька; Данило Довбуш – головний лікар, хірург (м. Київ); священики Микола Прунак й Ігор Задерецький.
Це, безумовно, далеко не повний перелік усіх тих, ким може гордитися школа. Хоча, можливо, не варто вживати таке високопарне слово, як «гордість». Адже серед наших випускників є, направду, надзвичайно обдаровані, напрочуд цікаві особистості, які й не досягли значних вершин, але претендують на те, щоб про них згадати добрим словом. Власне, про декого з тих, про кого мені дещо відомо, хотів би розповісти. Зрештою, спершу все ж про «зіркових».
Кореспондентом кількох всеукраїнських видань у Києві працювала Лариса Триленко. Не лише в Україні, але й за кордоном упізнають завідуючу літературною частиною Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької Надію Труш (Лучак). Добре знаний у медичних колах професор, завідувач кафедри неврології Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького Степан Пшик . Зростає авторитет як у співробітників, так і в студентів, у асистена кафедри ортопедичної стоматології стоматологічного факультету цього ж вишу Оксани Стиранівської. Чемпіоном України з футзалу в складі львівської «Енергії», а згодом її тренером був майстер спорту Андрій Луців. Знаний на Львівщині лікар-отоларинголог Василь Лагошняк. Відомим радіожурналістом (радіо «Незалежність», «Львівська хвиля», «Радіо Ман», «FM Галичина»), засновником і директором «Українсько-польської радіошколи» є Роман Заяць. Серед відомих працівників пера та мікрофона – завідуюча відділом радіо «Львівська хвиля» Ірина Мартинюк. На видноті лідер Всеукраїнської ініціативи «Національний Фронт», Голова громадського об’єднання «Ідея нації» Остап Стахів. Роксоляна Левенець – активна діячка серед української громади Нью-Йорка (США).
До відомих постатей за межами Ходорова можна сміливо занести інженера-будівельника, архітектора і проектанта, голову Ходорівського осередку Конгресу українських націоналістів Володимира Мелеха; інженера-будівельника з Івано-Франківська Михайла Мельника; полковника Збройних Сил України у відставці Ігоря Масича; банківського працівника зі Львова Мирославу Рисін (Джичко); вчительку із Сум Оксану Складанівську; лікарів зі США Руслану Маковей (Цибран) і її чоловіка Романа (родича відомого українського письменника Осипа Маковея); головного лікаря одного зі шпиталів на Сумщині Ігоря Кулика; лікаря дитячого санаторію у Моршині Ларису Мисів (Леуш); лікарів Ігоря Цибрана, Ольгу Левицьку, Любомира Коваля; інженера-технолога харчової промисловості на Дніпропетровщині Наталю Скороход; дизайнера Ярослава Гоя з Дрогобича; лікаря-дерматолога з цього ж міста Оксану Панічик (Курман); інженера-будівельника з Луцька Ігоря Яцишина; педіатра з Жидачева Марію Пиріг (Березовську) та її рідного брата Олега Березовського зі США (родичами яких є такі визначні постаті, як член «Руської Трійці» Яків Головацький, композитор Володимир Леонтович, поет-патріот Богдан Кравців); оглядача компанії «Яндекс.Україна» у Львові Петра Нека.
Авторитет і повагу в нашому рідному місті здобули лікар Василь Мельник, підприємці Емілія Сахарук (Іванців), Оксана Чорненька (Пальваль), брати Тарас і Руслан Мочарські, Юрій Перун, Андрій Підлужний, банківський працівник Степан Сушайло. На слуху в ходорівської публіки музиканти і співаки, викладачі музичної школи Ольга Кобринович, Оксана Ваврух, Оксана Матулка (Білоус), Василь Кобрин (тепер проживає у США). Ще донедавна виводила на сцену своїх вихованців з дитячого ансамблю народного танцю «Вишиванка» Центру творчості Тетяна Суварян (Мончак). Керівником підготовчої групи народного ансамблю танцю «Наддністрянка» є Леся Лозакович.
Здібними фахівцями на недіючому зараз цукровому комбінаті зарекомендували себе: Богдан Михайловський (начальник зміни та цеху), інженери-технологи, начальники зміни Любов Шарікова (Калинець) і Марія Ухман (Тарнавська). Добре відомі в місті вчителі Наталя Калинець (Білоус), Марія Тиха (Кулик).
Цей перелік, безумовно, можна продовжити. З цього приводу ми звертаємося до читачів нашого сайту. Якщо вам відомо більше про тих випускників «третьої» школи, про яких ми не згадали, то повідомте нас, будьте ласкаві. Таким чином наш список буде повнішим.
Доповнення можна зробити в коментарях до цього матеріалу. А також поділитися інформацією, скориставшись телефоном 097 304 73 14 (ведучий сайту – Петро Нек) чи електронною поштою – lyubomyr61@bigmir.net
Любомир КАЛИНЕЦЬ.