Ходорівські хроніки з Любомиром Калинцем ДОПИСИ З КРАЮ. З ХОДОРОВА (ВІЧЕ)

Posted on Вер 7 2015 - 9:49am by Любомир Калинець

Дня 14 цьвітня відбулося віче в справі нашого шкільництва. Отворив віче інженер Комаринський, а провадив о.Винницький з Залесець.

Про шкільництво народне говорив о.Винницький, а справу університетську реферував студент філософії Гриць Микитей зі Львова. Бесідник розказав про всі легальні і нелегальні заходи о здобутє самостійного українського університету у Львові.

Поставлені референтом резолюції ухвалено одноголосно: 1. Віче українського населення округа ходорівського констатує, що Львівський університет, оснований первісно для заспокоєння культурних потреб українського народа в Галичині, став з часом утраквістичним ( і мусить таким остатися, доки вперед не буде оснований самостійний український університет у Львові).

З огляду на се віче: 1) протестує рішучо проти законного ствердження польського університету; 2) домагаєсь як найскорішого керованя самостійного українського університету у Львові, а найвідповіднішою дорогою до сего вважає виділенє вже існуючих катедр українських в самостійне автономне тіло аж до скомплектованя цілого університету.

Віче солідаризує ся вповні з українською академічною молодіжжю в її боротьбі о український університет у Львові, заявляючи при тім, що населенє Ходорівщини є готове в кожній хвилі прийти з помочию молодіжі в єї благороднім змаганю. – Х.

«ДІЛО», 9 мая 1910.

Примітка: у дописі дотримано правопису, характерного для того часу.