Шахи: вдруге поспіль лідирує трійка

30 квітня у Жидачеві відбувся третій із десяти турнірів першості району з шахів. Цього разу 17 учасників змагалися за швейцарською системою в 11 турів з бліцу (2 партії по 5 хв.).

Як і в попередньому другому турнірі, цього разу знову попереду троє шахістів, які значно відірвалися (на 1, 1,5 очка) від найближчого переслідувача. З попереднього складу призової трійки цього разу залишився тільки Іван Березовський (Чертіж) – 17 очок із 22 можливих. Він на третьому місці. Приємну компанію йому склали перші два переможці – Ігор Пиріг (Гніздичів) – 18, Юрій Лешко (Ходорів) – 17,5 очка. На четвертому місці ходорівчанин Дмитро Ратич – 15,5 очка, який теж істотно (на 2 очки) відірвався від учасника, який посів п’яте місце, Омеляна Малика (Антонівка) – 13,5 очка. На подальших місцях Андрій Кобрій (Гніздичів), Зеновій Пшик (Ходорів) – по 12,5 очка, Василь Ковтало (Ходорів) – 12, Роман Соболевський (Жидачів) – 11,5, Йосип Михайлюк (Гніздичів) – 11 очок.

Щодо турнірної боротьби, то й тут – особливість: практично все вирішилось у середині турнірної дистанції. Після сьомого туру лідирував Ігор Пиріг – 10,5, Іван Березовський, Юрій Лешко, Дмитро Ратич – по 9,5 очка. У 8 турі Ігор Пиріг переміг Омеляна Малика 1,5 : 0,5, Іван Березовський здолав Зеновія Пшика з тим же рахунком, а Дмитро Ратич втратив очки з Дмитром Коростенським (Любша) 1:1. Після 8 туру перші три призери в наступних трьох турах здобували тільки перемоги і утворили лідируючу трійку. Щодо мікро-турніру перших трьох призерів, то тут практично паритет: Ігор Пиріг переміг Івана Березовського 2:0, але поступився Юрію Лешку 0,5:1,5, у свою чергу Іван Березовський здолав опір Юрія Лешка 2:0. З-поміж інших варто також відзначити високе сьоме місце серед 17 учасників нев’янучого ветерана ходорівчанина Зеновія Пшика. Спонсор турніру – депутат Жидачівської міської ради Микола Шумельда.

7 травня у Жидачеві відбудеться 2 тур першості району з шашок, 14 травня – 4 тур районної шахової першості.