Ой, на Івана тай на Купала. Святкування в Ходорові

Posted on Сер 9 2017 - 8:00pm by Петро Нек

Одне з наймістичніших і найпопулярніших слов’янських свят – Івана Купала відзначають у ніч з 6 на 7 липня. Воно здавна вважається святом молоді і кохання. У цей день дівчата плетуть вінки, хлопці стрибають через вогнище та шукають цвіт папороті.

6 липня на Водній станції Ходорова було людно. Мешканці громади прийшли подивитися на традиційне дійство “Ой, на Івана тай на Купала” та взяти участь у народних обрядах. Про історію свята присутнім розповіли ведучі – Ю.Бордун та С.Татомир.

Під час дійства прозвучали пісні ”Ой, на Івана тай на Купала”, “Іванку, Іванку”, ”За нашов стодолов”, ’Посилала мене мати”, ”Співай мені, співай”, ”Тільки не мовчи”,”Ти цілуй мене лагідно”, ”Черемшина”, ”Таночки“, ”Червона ружа“, ”Верба”, ”Я люблю” у виконанні дівочого вокального ансамблю “Ромашка”, П.Андрушківа, Н.Павловської, В.Івановської, Х.Кисіль.
Ой, на Івана тай на Купала. Святкування в Ходорові

З інсценізації “Напередодні свята”, яку підготували учасниці гуртка ”Джерельце” Л.Долик, Ю.Медюх, М,Паздерська, глядачі дізналися про таємниці купальської ночі, які папороті, що дає змогу зцілювати хворих, розуміти мову птахів та знаходити скарби.

Не обійшлося святкування без відьомських капостей Я.Кучми та А.Ленишин, які вирішили прикинутися добрими феями, щоб зіпсувати свято, але ведучим вдалося їх викрити.

Окрасою свята стали хореографічні композиції “Ніч на Івана Купала» у виконанні народного ансамблю танцю ”Наддністрянка” Палацу культури (кер. Ю.Коцовська) та ”На Івана Купала”, яку виконав колектив “Адаптація” Центру творчості (кер.В.Луців).
Ой, на Івана тай на Купала. Святкування в Ходорові

Найяскравішим моментом дійства було пускання дівчатами віночків на воду, адже куди вінок попливе, звідти і милий прибуде.
Ой, на Івана тай на Купала. Святкування в Ходорові

Завершилося свято запаленням купальського вогнища та загадуванням бажань.

С. ЛЕНИШИН.

ХОДОРІВЩИНА, 15 липня