Інформаційна палітра сьогодення / Про що повідомляють ЗМІ


ДЕПУТАТИ УДАРУ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОЗВІТУВАЛИ ПРО ПОНАД 1000 ЗУСТРІЧЕЙ

Депутати від фракції «УДАР» у Львівській обласній раді прозвітували про свою роботу. Вони стверджують, що питання, які вони порушили, повністю чи частково вирішені або ж перебувають у процесі розв’язання.

Про це, зокрема, сьогодні на прес-конференції заявила голова фракції «УДАР» у Львівській обласній раді Оксана Юринець. Разом із нею прозвітували депутати фракції «УДАР» Іван Горон, Іван Щепанкевич та Андрій Кіт.

За словами Юринець, в цілому представники їхньої фракції провели понад тисячу зустрічей, в тому числі з виїздами і безпосередніми прийомами громадян.

Оксана Юринець особисто подала 127 запитів і звернень, Іван Горон – 67, Іван Щепанкевич – 24, Андрій Кіт – 8.

Щодо конкретних вирішених з ініціативи Юринець справ, то вона назвала відремонтовану дорогу на вулиці Лесі Українки у Львові, полагоджені дороги у Франківському районі, налагоджений механізм побудови у 2013 році дитячих майданчиків у Львові. Також завдяки її депутатським запитам був відкритий автобусний маршрут сполученням Старе Село – Давидів – Пасіки-Зубрицькі – Зубра – Сокільники – Наварія – Пустомити.

Іван Горон як секретар комісії молоді і спорту розповів, що цьому питанню в області приділяється недостатньо уваги. «Як ми бачимо, на сьогодні молоддю у Львівській обласній раді не займаються. Наприклад, кошти на дитячі майданчики виділяють в останній день, коли їх уже практично неможливо освоїти», – сказав депутат.

Також він зазначив, що чисельність цієї комісії в обласній раді зменшилась: «На даний час є троє депутатів, один з яких уже написав заяву про перехід в іншу комісію. Виходить, що в нас залишається голова і секретар. Тому працювати насправді дуже складно. Але про молодь ми повинні думати першочергово. Якщо ми не розвиваємо спорт, не даємо дітям можливості подбати про своє здоров’я і можливості мати нормальне дозвілля та відпочинок, то в нас немає майбутнього».

Іван Щепанкевич прозвітував, як працює в комісії енергоефективності та розвитку підприємництва і проводить прийом громадян у Радехівському районі.

Водночас він заявив, що незадоволений участю в тимчасовій комісії, яка була створена для вирішення питання щодо цін на молоко. «На жаль, ця комісія була ініційована обласною радою ще в травні минулого року. А потім чомусь вона зібралася аж у вересні, і на неї прийшло аж троє людей. Пізніше вона була перенесена, тому що я запропонував зініціювати круглі столи, бо це є дуже серйозне питання і його треба справді вирішувати, а не затягувати час. Але так по сьогодні і не було скликано цієї комісії і насправді таке важливе питання не розглядалося», – сказав депутат.

Андрій Кіт прозвітував про свою роботу в комісії з питань розвитку села та АПК. За його словами, комісією були розроблені чотири базові програми, які працюють вже другий рік.

«Я щоп’ятниці проводжу прийом громадян у місті Ходорів, тому що обирався по цьому виборчому окрузі. Торік у мене було понад 320 зустрічей у різних селах і містах. Крім бюджету матеріальної допомоги, який має кожен депутат обласної ради – а це близько 77 тис. грн, було надано ще 150 тис. грн із різних благодійних й інвестиційних фондів та від інших юридичних осіб. Це означає, що понад 300 людей отримали різного роду допомогу», – сказав він.

Також «ударівці» повідомили, що у Львівській обласній раді кожного третього понеділка з 10-ї до 13-ї години відбувається прийом громадян, на якому може бути юрист або кожен із депутатів їхньої фракції.

ZIK, 15 лютого

 

НА ЛЬВІВЩИНІ У КВІТНІ, ТРАВНІ ТА ЧЕРВНІ ЗАБОРОНИЛИ РИБАЛЬСТВО: НЕРЕСТОВИЙ ПЕРІОД

На Львівщині квітень, травень і червень 2013 року оголошено місяцями охорони нерестуючої риби.

Про це йдеться у наказі управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області в 2013 році».

Відповідно до наказу, на території Львівської області у зазначений період заборонено будь-яке рибальство, а також вилов раків у такі терміни: в басейні річки Дністер з 1 квітня по 10 червня; в басейнах рік Західний Буг, Прип’ять, Вісла з 1 квітня по 20 травня; у всіх водосховищах, технічних водоймах з 1 квітня по 10 червня; в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня по 30 червня.

Як виняток, дозволено любительське рибальство: в р. Дністер – на лівому березі в межах міста Самбір; між селами Дем’янка-Надністрянська Жидачівського району та Підгірці Миколаївського району по обидві сторони; від автомобільного моста с. Заліски вверх по течії на відстань до 500 м по лівому березі (Жидачівський район); у р. Стрий – на лівому березі в межах м. Стрий; м. Жидачів – від автомобільного моста вверх по течії по обидві сторони до межі м. Жидачів; у р. Західний Буг – з обох берегів від межі с. Стриганка до межі с. Городище, від межі м. Червонограда до межі с. Конотопи, від с. Ульвівок до межі с. Пісочне (Сокальський район).

«У всіх інших водоймах (частинах водойм), не перелічених в даному наказі – будь-яке рибальство заборонено», – сказано в наказі.

Відповідно до наказу, вилов риби в нерестовий період дозволили всім громадянам однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом і тільки з берега.

Протягом нерестового періоду заборонено проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу. Також забороняється пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів та у випадку надзвичайної потреби.

Як розповів у коментарі IA ZIK іхтіолог управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області Михайло Дробіт,відповідальність за порушення наказу регулюється Кодексом про адміністративні правопорушення, зокрема, статтею 85, частиною 3, де сказано про лов риби у недозволеному місці під час нересту. «Плюс, якщо зафіксовано факт рибальства в місці, де відбувається нерест риби, який непередбачений позанерестовою ділянкою, відбувається нарахування збитків за кожну незаконно виловлену рибу. Такі штрафові такси передбачено постановою КМУ №1209 від 21 листопада 2011 року», – сказав він.

Також Михайло Дробіт додав: «Наразі у нас є лише 15 інспекторів. В середньому навантаження на інспектора йде по 1,5-2 адміністративні райони. Звичайно, хотілось би мати більше інспекторів, щоб кожен з них мав закріплений за собою район», – пояснив іхтіолог.

Нагадаємо, нещодавно ZIK публікував інтерв’ю із заступником начальника управління Закарпаттярибоохорони Олегом Ополонським, у якому, зокрема, йшлось про те, що цьогоріч українським браконьєрам доведеться або припинити свої темні справи, або робити їх так, щоб не потрапити до рук рибінспекторів.

ZIK, 25 березня

 

ПРАЦІВНИКИ ЛЬВІВСЬКОЇ ЗАЛІЗНИЦІ РОЗЧИЩАЛИ СНІГ НА АВТОШЛЯХАХ

Для боротьби зі сніговими заметами та аномальними опадами протягом 22-24 березня 2013 року на Львівській залізниці працювали понад 4 000 залізничників та 13 одиниць снігоочисної техніки.

Про це 25 березня повідомляє прес-центр Львівської залізниці.

Львівська залізниця ніколи не залишається осторонь і допомагає підтримувати безпеку руху на автошляхах. Протягом 23-25 березня 2013 бульдозер, який входить до складу відновного поїзда залізниці, працював на ділянках автодоріг Здолбунів-Мізоч-Нова Мощаниця та Здолбунів-Мізоч-Зелений Дуб (75 км).

Від початку заметілі, 22-23 березня на території Львівської залізниці боролися з негодою 2092 монтери колії та 10 одиниць снігоприбиральної техніки. Загалом вивезли зі станцій понад сім тисяч кубометрів снігу. Основні снігоочисні роботи тривали на перегонах Тернопіль-Ланівці та Самбір-Дрогобич, а снігоприбиральні машини працювали на станціях Львів, Клепарів, Тухля, Гребенів, Сколе та Тернопіль. Ближче до вечора додалося роботи у працівників станцій Красне, Підзамче, Самбір, Стрий, Здолбунів, Ізов та Ходорів. Уже вночі негода накрила Рівне, Івано-Франківськ, Луцьк та Ківерці.

Вдень 23 березня роботи з розчищення залізничних об’єктів від снігу проводили 1276 залізничників та 12 одиниць техніки. Снігозбиральні машини працювали також поблизу станцій Сарни, Рівне, Глибочок.

24 березня прибирали сніг понад 500 працівників Львівської залізниці, задіяли п’ять одиниць снігоприбиральної техніки. Основні роботи проводили на станціях Самбір, Турка, Сколе, Клесів, Рівне та Ківерці. За добу вивезли понад 3000 кубометрів снігу.

У ніч на 25березня залізничники прибрали 850 кубометрів снігу на станціях Любомирськ, Костопіль, Москвин та Малинськ. Робота з прибирання снігу триває.

ZIK, 25 березня

 

У ХОДОРОВІ ГОВОРИЛИ ПРО ГЕНДЕРНУ ПОЛІТИКУ

22 березня 2013 року, в Ходорівській ЗОШ №1 відбулась тематична зустріч духовенства м. Ходорова з педагогічним колективом школи щодо проблематики гендерної політики.

Тематичній зустрічі передував молебень до Христа Спасителя в шкільній каплиці Різдва Пресвятої Богородиці. Після молебня о. Мар’ян Черепанич, протопресвітер Ходорівського деканату, звернувся з духовною наукою до учнів і педагогів про значення посту в житті християнина.

Повідомив о. Микола Прунак,

парох парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Вовчатиці

САЙТ СТРИЙСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УГКЦ, 26 березня 2013

НА ЛЬВІВЩИНІ ОПРИЛЮДНИЛИ ПЕРЕЛІК ТЕРИТОРІЙ, ДЕ МОЖЛИВА ПОВІНЬ

 

Згідно із прогнозом Львівського регіонального центру з гідрометеорології 30-31 березня на території області розпочнеться розвиток другої хвилі повені, що також продовжиться в першій декаді квітня.

Про це йдеться у повідомлення прес-служби ЛОДА.

«Вихід води на заплаву найбільш ймовірний в прилеглих до Дністра районах. При активному сніготаненні та випаданні дощів на одамбованих ділянках р. Дністер, її притоків та р. Вишня (басейн р. Сян) в Мостиському, Самбірському, Миколаївському, Городоцькому та Жидачівському районах не виключений негативний вплив високих весняних вод на стан дамб. При цьому можливе досягнення відміток початкового підтоплення окремих населених пунктів, господарських об’єктів чи затруднення доїзду до окремих з них», – інформує прес-служба.

У басейнах Західного Бугу, Стира очікується повсюдне затоплення заплав, значних площ сільгоспугідь.

У Сокальському районі – можливе часткове підтоплення окремих населених пунктів (с. Сілець, с. Межиріччя), прирічкової частини м. Червонограда.

У Кам’янка-Бузькому районі можливе досягнення відміток підтоплення окремих населених пунктів, господарських об’єктів. На одамбованих ділянках Західного Бугу та його притоках можливий негативний вплив високих вод на стан дамб.

В усіх районах області при активному таненні снігу додаткові підтоплення в окремих населених пунктах може спричинити різкий підйом рівнів води на малих ріках, значний місцевий стік, накопичення талодощових вод у пониженнях рельєфу.

У зв’язку з реальною загрозою формування повені у департаменті з питань цивільного захисту облдержадміністрації рекомендують мешканцям Львівщини дотримуватись наступних порад:

  • заберіть з підвальних приміщень городину та продукти харчування;
  • перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть їх на верхні полиці;
  • укрийте корми у високо розташованих господарських будівлях;
  • домовтеся про можливе тимчасове переведення худоби та птиці, яка є у вашому господарстві, до сусідніх господарств, які розташовані на підвищеній місцевості;
  • щільно накрийте криниці з питною водою;
  • утримайтесь від поїздок за межі місця проживання. У разі необхідності користуйтесь транспортом підвищеної прохідності;
  • уточніть у місцевому органі державної влади (місцевого самоврядування) місце збору мешканців для евакуації (відселення);
  • підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, медикаменти зробить запаси продуктів харчування та питної води на декілька днів. Документи зберігайте у вологонепроникаючому пакеті;
  • зберігайте спокій. Проінформуйте сусідів про отриману інформацію, надайте необхідну допомогу хворим, неповносправним та людям похилого віку;
  • повідомте представників сільської ради про свої наміри щодо можливого відселення, з метою визначення для Вас місця тимчасового перебування;
  • уважно слідкуйте за повідомленнями місцевих органів виконавчої влади про повеневу обстановку на території району (населеного пункту) та рекомендації щодо дій в умовах проходження повені.

ZIK, 29 березня

Ведучий рубрики Любомир КАЛИНЕЦЬ.