Ходорівські уродженці на видноті… / ЛЬВІВ ПОТРЕБУЄ ПОВНОЦІННОГО МУЗЕЮ Т. ШЕВЧЕНКА, – ІГОР КАЛИНЕЦЬ


У неділю, 18 серпня, у Львівському палаці мистецтв відбулося відкриття виставки творів сучасних українських художників «Українські акценти», присвяченої 200-літтю Тараса Шевченка. Це перший захід у рамках проведення 4-го Міжнародного конгресу української діаспори «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті «…землякам моїм в Україні і не в Україні…».

Організатором виставки виступив Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», інформує прес-служба вишу.

Львівські митці виявили великий інтерес до цієї виставки. Відтак, відувачі мають можливість оглянути полотна Бориса Буряка, Ігоря Гавришкевича, Петра Гулина, Михайла Демцю, Володимира Лободи, Віктора Москалюка, Валерія Нестеренка, Дмитра Парути, Петра Сипняка, Ореста Скопа, Василя Федорука, Валерія Шаленка, Василя Ярича, Романа Яціва (як і Ігор Калинець – уродженець Ходорова).

Після відкриття виставки відбулася презентація книги-альбому «Світ його привітав» Романа Наконечного. У цьому виданні зібрані усі пам’ятники Тараса Шевченка на Львівщині за період від побудови першого пам’ятника на Львівщині у 2011 році до сучасних пам’ятників, збудованих у 2013 році. Альбом є першим виданням восьмитомної серії, метою якої є зробити реєстр всіх пам’ятників Шевченка в Україні та світі.

Проректор Національної академії мистецтв Роман Яців зазначив, що далеко не кожен пам’ятник Шевченкові має високу мистецьку цінність. Але кожен з них є виявом любові людей до свого поета і пророка, свідченням державницьких устремлінь нашого народу. «Роман Наконечний кожен пам’ятник пропустив через свій розум і через своє серце. Він подає інформацію про творців пам’ятника, про обставини, за яких монумент було зведено. Роман Наконечний був ініціатором створення Народного музею Тараса Шевченка при Палаці мистецтв», – зазначив він.

Поет Ігор Калинець, лауреат Національної премії Тараса Шевченка висловив впевненість, що альбом Романа Наконечного матиме довге життя. «Це добре, – сказав Ігор Калинець,- що Палац мистецтв дав притулок народному музеєві. Але настав час думати про відкриття у Львові повноцінного музею Тараса Шевченка». Присутні зустріли ці слова оплесками.

ZIK, 19 серпня

150-ЛІТНЬОЮ УКРАЇНСЬКОЮ ОПЕРОЮ ЛЬВІВСЬКИЙ ТЕАТР ВІДКРИЄ СЕЗОН

У Національному академічному театрі опери і балету імені Соломії Крушельницької 25 серпня – відкриття сезону.

Як розповіла Львівським новинам онлайн Надія Труш (уродженка Ходорова), завідувач літературної частини театру, цього року відкриття театрального сезону відбудеться оперою “Запорожець за Дунаєм” С. С. Гулака-Артемовського.

Цю постановку обрали, адже вона цьогоріч є ювілейною – 150 років з дня першої постановки.

“Також цьогоріч – 200 років з дня народження автора першої української опери Гулака-Артемовського. Таким чином ми хочемо привернути увагу до його творчості і до самої опери”, – говорить пані Труш.

“Зіркову” оперу, якою відкриють сезон, виконають корифеї: Іван Карась – заслужений артист України Василь Дудар; Одарка – народна артистка України Людмила Савчук, Оксана – Заслужена артистка України Любов Качала, Андрій – заслужений артист України Олег Лихач. Диригент – Ірина Стасишин.

ЕКСПРЕС. ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ, 20 серпня